بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۳
قانون «تأمین مالی تولید و زیرساخت‌ها» ابلاغ شد
رئیس جمهور قانون «تأمین مالی تولید و زیرساخت‌ها» مصوب اسفند سال گذشته مجلس شورای اسلامی را برای اجرا به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ کرد.
کد خبر : ۲۸۰۵۴۹
نویسنده :
مینا علیزاده

به گزارش بورس نیوز، سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور قانون «تأمین مالی تولید و زیرساخت‌ها» را که در تاریخ ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ به تصویب مجلس شورای اسلامی و ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ به تأیید شورای نگهبان رسیده بود، برای اجرا به قوه قضائیه، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد.

این قانون در ۴۶ ماده تهیه شده و برای تأمین مالی طرح‌های زیربنایی از قبیل تأمین و انتقال انرژی، تلفن، اینترنت، آب و فاضلاب، احداث خطوط راه آهن، جاده، فرودگاه، بندر، سردخانه، اسکله، پایانه و... و همچنین طرح‌های تولیدی مرتبط با تولید کالا یا خدمات ایرانی در همه بخش‌های اقتصادی، صندوق‌های بورسی تأمین مالی، قرارداد‌های بازخرید (ریپو) و قرارداد‌های بیع با سررسید معین، همچنین شرکت‌های تأمین سرمایه، صندوق‌های تضمین، مؤسسات اعتباری، شرکت‌های بیمه، شرکت‌های فاکتورینگ و سایر نهاد‌های مالی داری مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار یا بانک مرکزی و تأمین مالی خارجی تکالیف و چارچوب‌های مربوطه را تدوین کرده است.

مطابق قانون فوق‌الذکر، شورای ملی تأمین مالی به ریاست وزیر اقتصاد و عضویت وزیر صمت، رؤسای سازمان‌های برنامه و بودجه و بورس، رؤسای کل بانک مرکزی و بیمه مرکزی و همچنین رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی و یک عضو ناظر از مجلس تشکیل شده و مسئول بررسی نحوه تأمین مالی طرح‌های تولیدی و زیرساختی است. ضمن اینکه هر نوع تأمین‌مالی پروژه‌های زیربنایی و طرح‌های تولیدی در این شورا بررسی و پس از تصویب، ابلاغ می‌شود.

قانون «تأمین مالی تولید و زیرساخت‌ها» ابلاغ شد

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
دولت حامی مستضعفان، مالیات مردم مستضعف را در کجا هزینه می کند؟!
چرا همه دوست دارند در مجلس به مردم خدمت کنند؟ ۳.۹۰۰ میلیارد تومان بودجه مجلس انقلابی در سال ۱۴۰۳

دولت حامی مستضعفان، مالیات مردم مستضعف را در کجا هزینه می کند؟!

ارسال نظر