بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۳
مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی:

خرید تضمینی گندم از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن گذشت

خرید تضمینی گندم از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن گذشت
مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: در حال حاضر خرید تضمینی گندم در ۷ استان کشور در جریان است. خرید تضمینی گندم در کشور از مرز یک میلیون و ۵۱۲ هزار تُن فراتر رفته است.
کد خبر : ۲۸۰۶۷۵
نویسنده :
مینا علیزاده

به گزارش بورس نیوز، مرتضی سعادتی‌کیا، مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران با تأکید بر اینکه در استان خوزستان یک میلیون و ۵۵ هزار تن از محصول گندمکاران تحویل مراکز خرید شده است، افزود: این استان در حال حاضر پیشتاز خرید گندم است و استان کرمان با خرید ۱۵۱ هزار تُن در رتبه دوم و استان ایلام با خرید ۱۵۰ هزار تن در رتبه سوم در بین استان‌های کشور قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه در ۷ استان خوزستان، کرمان، ایلام، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان و بوشهر که خرید گندم در آن‌ها آغاز شده است، در مجموع بیش از ۱۹ میلیون تن ظرفیت دولتی و خصوصی نگهداریِ استاندارد و بلندمدت گندم وجود دارد، اظهار کرد: این میزان ظرفیت، ذخیره‌سازی گندم مصرفی کشور را تکافو می‌دهد و با توجه به پراکنش جغرافیایی ظرفیت‌های یاد شده و میزان تولید، ممکن است در برخی مناطق، سایر ظرفیت‌ها نظیر انبار‌های موقت برای نگهداری گندم‌های خریداری شده نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران با تأکید بر اینکه سیاست دولت و وزارت جهاد کشاورزی اولویت تأمین گندم از محل منابع داخلی است، خاطرنشان کرد: ارزش گندم‌های خریداری شده از کشاورزان در ۷ استان مذکور تاکنون ۲۶ هزار و ۴۶۵ میلیارد تومان است که به محض تخصیص اعتبار مورد نیاز برای خرید گندم، نسبت به پرداخت مطالبات گندمکاران اقدام می‌شود و کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
برنج و روغن مشمول دریافت ارز ترجیحی شدند
براساس اصلاحیه مصوبات هیات وزیران؛

برنج و روغن مشمول دریافت ارز ترجیحی شدند

افزایش قیمت مواد غذایی در ماه آوریل
آژانس بین المللی مواد غذایی اعلام کرد؛

افزایش قیمت مواد غذایی در ماه آوریل

ارسال نظر