بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۰۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۱
سنکرون فاز یک نیروگاه سیکل ترکیبی جدید چادرملو آغاز شد
سنکرون فاز یک گازی نیروگاه شماره ۲ سیکل ترکیبی چادرملو به ظرفیت ۱۸۳ مگاوات بامداد امروزبا موفقیت انجام شد و به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.
کد خبر : ۲۸۲۳۴۳
نویسنده :
مینا علیزاده

به گزارش بورس نیوز، ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی شماره ۲ چادرملو در راستای تفاهم نامه وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت نیرو برای تامین حداقل ۱۰ هزارمگاوات ظرفیت‌های جدید نیروگاهی با سرمایه گذاری شرکت‌های صنعتی و معدنی و راهبری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در دست انجام است.

همچنین این نیروگاه یکی از ۸ پروژه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو می‌باشد که در گروه پیشرانان پیشرفت ایران که مشتمل بر ۴۸ پروژه بزرگ ملی می‌باشد، توسط رییس جمهور شهید آیت الله رئیسی آغاز شد. 

شرکت چادرملو علاوه بر شروع احداث یک نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ مگاواتی در منطقه خضر آباد، در راستای اجرایی نمودن نیروگاه‌های خود تامین صنایع جهت تامین پایدار برق مورد نیاز واحد‌های تولیدی در پیک مصرف، اقدام به احداث یک بلوک سیکل ترکیبی با ظرفیت ۵۴۶ مگاوات با سرمایه گذاری حدود ۲۶۰ میلیون یورو با استفاده از ظرفیت گروه مپنا بعنوان پیمانکار اصلی مهندسی، ساخت و اجرا کرده است.

احداث این نیروگاه موجب پیش گیری از خسارت‌های وارده به واحد‌های صنعتی این شرکت ناشی از قطع برق بالاخص در پیک مصرف در تابستان و تامین برق مورد نیاز طرح‌های توسعه در دست اجرا و برنامه ریزی شده می‌شود.

نصب سیستم DLN بر روی توربین‌های گازی این نیروگاه بمنظور کاهش اثرات زیست محیطی علیرغم بهره گیری کامل از خوراک گاز طبیعی از ویژگی‌های نیروگاه سیکل ترکیبی چادرملو است. این توربین‌های ارتقا یافته مطابق استاندارد‌های آژانس حفاظت محیط زیست بین الملل است.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.