بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۳
جایگاه "ومعادن" در بازار سرمایه‌گذاری‌های بورسی و غیربورسی؛

بخوانیم از عملکرد "ومعادن" در خرداد ماه و مقایسه با شرکت‌های هم‌گروه

بخوانیم از عملکرد
شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با سرمایه ۳۰ هزار میلیارد تومان و ارزش بازار ۹۱ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان، گزارش عملکرد ماهانه خود را منتشر کرد. در خردادماه، بهای تمام شده سرمایه‌گذاری‌های شرکت به ۲۱ هزار و ۵۶ میلیارد تومان رسید که نسبت به اردیبهشت ۱۶ درصد افزایش داشته است. جمع بهای تمام شده سرمایه‌گذاری‌های شرکت به ۳۳ هزار و ۷۹۴ میلیارد تومان رسید که ۹ درصد رشد نشان می‌دهد. ارزش بازار پرتفوی بورسی "ومعادن" نیز به ۱۴۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان کاهش یافت. این شرکت در مقایسه با هم‌گروه‌های خود مانند "میدکو"، "تجلی" و "وغدیر"، عملکرد قابل توجهی داشته است.
کد خبر : ۲۸۲۵۷۶
نویسنده :
علی وکیلی مقدم

به گزارش بورس‌نیوز؛ شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، با سرمایه ثبت شده ۳۰ هزار میلیارد تومانی و ارزش بازاری بالغ بر ۹۱ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومانی؛ آخرین گزارش عملکرد ماهانه خود را در سامانه کدال منتشر کرده است.

بخوانیم از عملکرد

"ومعادن" در این ماه توانسته بهای تمام شده سرمایه‌گذاری‌های خود را به سطح ۲۱ هزار و ۵۶ میلیارد تومان افزایش دهد که نسبت به اردیبهشت‌ماه سال جاری رشدی ۱۶ درصدی به حساب می‌آید. همچنین سرمایه گذاری‌های غیربورسی آن نیز با رشد ۱۷ میلیارد تومانی، ۱۲ هزار و ۷۳۸ میلیارد تومان به ثبت رسیده است. 
گفتنی است جمع بهای تمام شده سرمایه‌گذاری‌های شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در این ماه برابر با ۳۳ هزار و ۷۹۴ میلیارد تومان بوده است که در مقایسه با اردیبهشت‌ماه، ۹ درصد افزایش داشته است. 
در نهایت گفتنی است ارزش بازار پرتفوی بورسی "ومعادن" برابر با ۱۴۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بوده که علی‌رغم شرایط نه چندان مطلوب بازارسرمایه، تنها ۴.۶ همت کاهش داشت است.

بخوانیم از عملکرد

در این بخش به مقایسه شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با هم‌گروه‌های خود در چهار مولفه «های تمام شده سرمایه گذاری‌های بورسی»، «بهای تمام شده سرمایه گذاری‌های غیربورسی»، «جمع بهای تمام شده سرمایه‌گذاری ها» و «ارزش بازار سرمایه‌گذاری‌های بورسی آن‌ها پرداخته ایم. 
سه شرکت "میدکو"، "تجلی" و "وغدیر" در این مقایسه قرار گرفته اند که بررسی آن‌ها با یکدیگر، داده‌های خوبی را برایمان شفاف‌سازی می‌کند. برای نمونه، بهای تمام شده سرمایه‌گذاری‌های بورسی "ومعادن" با بیش از ۲۱ همت؛ با اختلاف بسیار زیادی از همگروهی‌های خود جای گرفته است. 
در حوزه سرمایه‌گذاری‌های غیربورسی نیز "ومعادن" در جایگاه دوم پس از "میدکو" قرار گرفته؛ هرچند گفتنی است تمام بهای تمام شده سرمایه‌گذاری‌های شرکت مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) نزد ۱۲ شرکت غیربورسی است.

بخوانیم از عملکرد

در نهایت خواهیم پرداخت به تفکیک سرمایه‌گذاری‌های "ومعادن" نزد صنایع مختلف. شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در ۱۳ صنعت به طور مستقیم؛ نزد ۵۹ شرکت بورسی و غیربورسی اقدام به سرمایه‌گذاری کرده است. هرچند وزن سرمایه‌گذاری‌های بورسی آن به مراتب بیشتر می‌باشد.

بخوانیم از عملکرد

دومین صنعتی که "ومعادن" بیشترین میزان سرمایه‌گذرای خود را در آن انجام داده است، مربوط به صنعت «فلزات اساسی» به ارزش ۲ هزار و ۷۶۷ میلیارد تومان بوده است که نزد ۱۳ شرکت که عمده آن‌ها شرکت‌های غیر بورسی هستند صورت گرفته است. 

پایان مطلب

اشتراک گذاری :
برچسب ها :
اخبار مرتبط
بخوانیم از سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات؛

"ومعادن" همچنان عالی عمل می‌کند

روایت
شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات از رشد ۳۷ درصدی سود خالص خود خبر داد؛

روایت "ومعادن" از سودآوری 

تداوم روند رو به رشد
رشد قابل توجه شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات؛

تداوم روند رو به رشد "ومعادن" در آبان ماه 

رشد ۱۲ درصدی ارزش بازار پرتفوی بورسی
شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در بهمن‌ماه محقق ساخت؛

رشد ۱۲ درصدی ارزش بازار پرتفوی بورسی "ومعادن"

ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.