بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
سه‌شنبه ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۱
رئیس هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی خبر داد؛

تداوم مازاد عرضه بر تقاضای مرغ گوشتی در بازار

تداوم مازاد عرضه بر تقاضای مرغ گوشتی در بازار
به گفته رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی؛ مرغداران همچنان از مازاد عرضه بر تقاضای مرغ در کشور در فشار هستند و سیاست آزادسازی صادرات مرغ هم تاکنون نتوانسته گره از این مشکل بگشاید.
کد خبر : ۲۸۲۷۰۵

به گزارش بورس‌نیوز، علی ابراهیمی، رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی از تداوم مازاد عرضه بر تقاضای مرغ گوشتی در بازار خبر داد و گفت: در چند روز گذشته قیمت مرغ گوشتی ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان افزایش داشته اما هنوز تا رسیدن به رقمی که مانع از زیاندهی مرغداران شود فاصله دارد؛ میانگین قیمت مرغ گوشتی در کشور ۵۵هزار تومان در هر کیلو است اما در برخی استان‌ها مانند همدان قیمت تا ۵۰هزار تومان هم پایین آمده است در حالی که کم‌ترین قیمتی که برای مرغداران به‌صرفه است، ۵۸هزار تومان است. 

وی در پاسخ به اینکه آزادسازی صادرات گوشت مرغ تا چه اندازه توانسته بر بازار تاثیرگذار باشد، اظهار کرد: صادرات آزاد شده اما هنوز در یافتن بازارهای صادراتی و وارد شدن به این بازارها با چالش روبه‌رو هستیم و اهتمام بیشتری باید در امر بازاریابی صورت بگیرد.

ابراهیمی ادامه داد: در حال حاضر، اصلی‌ترین مقصد صادرات گوشت مرغ ایران، عراق است در حالی که عراق خود مرغ گوشتی تولید می‌کند و این کالا از برزیل و ترکیه نیز با قیمت‌های پایین به عراق وارد می‌شود، بنابراین بازارهای صادراتی هنوز به اندازه‌ای توسعه نیافته که بتواند مازاد مرغ داخل کشور را به خود جذب کند و به متعادل شدن بازار بینجامد. 

وی خاطرنشان کرد: مجوز صادرات ۱۷هزار تن مرغ تا پایان خرداد داده شد اما حجم صادرات کشور تا این مدت به حدود ۷هزار تن رسید و برای اینکه ۱۰هزار تن باقی مانده هم صادر شود محدودیت زمانی برداشته شده و صادرات همچنان ادامه دارد. 

رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی درباره عملکرد شرکت پشتیبانی امور دام کشور در تنظیم بازار گفت: ظرفیت این شرکت برای خرید مازاد مرغ کشور محدود است و عملکرد آن در کمک به مرغداران موثر نبوده چون این شرکت هم مجبور است مرغی را که ذخیره کرده چند ماه پس از ذخیره‌سازی به بازار عرضه کند. 

 
 
 
منبع : ایلنا
اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
مجوز صادرات مرغ مازاد صادر شد
از سوی وزارت کشاورزی؛

مجوز صادرات مرغ مازاد صادر شد

یأس و ناامیدی تنها مختص به بازار سرمایه نیست
سوژه هفته: اولین پس لرزه‌های انتخابات ریاست جمهوری: مرگ سیاسی جامعه؟

یأس و ناامیدی تنها مختص به بازار سرمایه نیست

سهامداران
در بیست و سومین روز تیرماه؛

سهامداران "زشگزا" وعده گذاشتند

ارسال نظر
خبرنامه
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نظرسنجی
به نظر شما دولت چهاردهم باید کدام یک از موارد زیر را در اولویت کاری خود قرار دهد.