۰۱ خرداد ۱۳۸۴ - ۰۶:۳۲
{mosimage}روز گذشته در حالى که قيمت سهام 92 شرکت کاهش يافت و شاخص کل افت 31 واحدى را به خود ديد، از 10 سهم حاضر در سبد صبح‌اقتصاد بهاى 2 سهم افزايش، 7 سهم کاهش و يک سهم بدون تغيير به ثبت رسيد.

روز گذشته در حالى که قيمت سهام 92 شرکت کاهش يافت و شاخص کل افت 31 واحدى را به خود ديد، از 10 سهم حاضر در سبد صبح‌اقتصاد بهاى 2 سهم افزايش، 7 سهم کاهش و يک سهم بدون تغيير به ثبت رسيد.به گزارش <صبح‌اقتصاد>، در حالى که 2 سهم سرمايه‌گذراى صنعت نفت و توسعه معادن روى به روزهاى توقف نماد معاملاتى را پشت سر مى‌گذارند، روز گذشته سهم تازه سبد صبح‌اقتصاد يعنى سرمايه‌گذارى مسکن با اقبال بازار و معامله 8/2 ميليون سهمى مواجه شد و با 48 ريال اضافه قيمت به 4 هزار و 927 ريال رسيد.
سايپا دومين سهم سبد صبح‌اقتصاد بود که روز گذشته بخش قابل توجهى از خريداران را به خود جلب کرد. اين سهم با توجه به فعل و انفعالات در پيش‌رو (انتشار اوراق مشارکت، حضور در بورس‌هاى خارجى و کاهش درصد حجم مبنا و...) در روز منفى بازار با 23 ريال افزايش قيمت روبه‌رو شد.
گروه بهمن بدون هيچ نوسانى وارد دومين هفته ثابت خود شد و کماکان در بهاى 5555 ريال خوش کرد.
هرچند بهاى 7 سهم صبح‌اقتصاد روز گذشته کاهش يافت اما بايد گفت که هيچ‌کدام از اين 7 سهم در گروه 5 درصد منفى حضور نداشتند. از طرف ديگر با توجه به قيمت خريد اين سهام (به جز ايران خودرو) تاکنون هيچ ضررى از اين 7 سهم متوجه سبد نشده است. در ميان اين 7 سهم يعنى گازلوله، غدير، توکافولاد، سديد، پتروشيمى اراک، چادرملو و ايران خودرو، دو سهم گازلوله و معدنى چادرملو کاهش قيمت و يک و 4/1 درصدى داشتند که با توجه به رشد 10 درصدى چادرملو در روز چهارشنبه گذشته، چنين افتى کاملا طبيعى است. چرا که عده‌اى از داندگان اين سهم با توجه به کسب بازدهى مطلوب اقدام به فروش سهام <کچاد> کردند. در رابطه با اين سهم گفت که در صورت مثبت شدن بازار احتمال فروش آن و خارج کردن آن از سبد در روزهاى آينده وجود دارد 
 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"بموتو" سوددهی را از تابستان سال آینده آغاز می کند

شرکت موتوژن از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
افزایش نقدینگی ۸۴ در مجمع

افزایش نقدینگی ۸۴ در مجمع "شپنا"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پالایش نفت اصفهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ برگزار شد.

"ولساپا" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت لیزینگ رایان سایپا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "سهگمت" گرد هم می آیند

مجمع فوق العاده شرکت سیمان هگمتان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.