تعداد بازدید : ۲۰۹۰
کد خبر : ۷۳۱۹۷
۱۷ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۸:۳۶

شرکت پارس خزر که در سال 1347 در شهر رشت با مشارکت شرکت توشیبای ژاپن به منظور تولید انواع لوازم خانگی برقی با نام شرکت صنعتی پارس توشیبا تاسیس گردید و در سال 1359 نام شرکت به شرکت صنعتی پارس خزر تغییر یافت هم اکنون با سرمایه 15 میلیارد و 120 میلیون تومان به عنوان بزرگترین تولیدکننده لوازم خانگی کوچک در ایران به فعالیت خود ادامه می دهد.

این شرکت در پیش بینی سود خالص هر سهم سال مالی منتهی به اسفند 91 بر اساس عملکرد 3 ماهه اول با پوشش25 درصدی فروش، 24 درصدی بهای تمام شده کالای فروش رفته، 27 درصدی سود ناخالص و 69 درصدی مالیات موفق شده مبلغ 78 ریال از عایدی 261 ریالی سال 91 محقق نماید.

"لخزر" که بیش از 91 درصد از سهامش متعلق به شرکت سرمایه گذاری پارس توشه است در اسفند 90 برای هر سهم خود در سال 91 مبلغ 244 ریال عایدی خالص پیش بینی کرده بود که در اطلاعیه اخیر این مبلغ را به261 ریال افزایش داده و علت این تعدیل مثبت را افزایش درآمد حاصل از سرمایه گذاری ها با توجه به افزایش سود نقدی شرکت های سرمایه پذیر نسبت به پیش بینی قبلی شرکت و افزایش پیش بینی فروش شرکت به میزان 40 درصد در مقایسه با سال مالی قبل اعلام کرده است.

گفتنی است شرکت پارس خزر در سال مالی 91 در نظر دارد نیمی از سود خالص هر سهم را بطور نقدی به سهامدارانش بپردازد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: