تعداد بازدید : ۱۳۱۲
کد خبر : ۷۵۰۳۲
۱۳ شهريور ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۱
نکته مهم معاملات روز گذشته افزایش تعداد شرکت های سرمایه گذاری بورسی در فهرست خرید سرمایه گذاران حقوقی و فعال بازار سهام بود، بطوریکه سهام هشت شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران، مسکن تهران، پردیس، البرز، صنایع پتروشیمی، سپه، بهمن و در نهایت سرمایه گذاری نیرو مورد استقبال خریداران قرار گرفتند.

براساس آمار معاملات روز گذشته در بازار سهام مشاهده می شود که در میان سهامداران عمده و حقوقی فعال بورسی، شرکت تجهیزات پزشکی مهرگان تأمین پارس بالغ بر دو میلیون و 300 هزار سهم شرکت سامان گستر اصفهان را خریداری کرده و بدین ترتیب به عنوان تنها خریدار حقوقی بالای یک میلیون سهمی در معاملات روز اخیر شناخته شده است.

براساس گزارش بورس نیوز، در میان فروشندگان سهم سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران طی معاملات دیروز یک میلیون و 600 هزار سهم ذوب آهن را در بازار عرضه کرد و در نقش فروشنده ظاهر شد.

در عین حال شرکت سرمایه گذاری نور همدانیان بالغ بر یک میلیون سهم "قنیشا" را به خریداران فروخت.

همچنین یک میلیون و 150 سهم پارس مینو از سوی شرکت دنیای شگرف در بازار عرضه شد.

شرکت ایران خودرو نیز اقدام به فروش بالغ بر 13 میلیون سهم در نماد "خگستر" کرد تا میزان سهامداری خود را در این شرکت زیر مجموعه به حدود 723 میلیون سهم کاهش دهد.

در پایان شایان ذکر است نکته مهم معاملات روز گذشته افزایش تعداد شرکت های سرمایه گذاری بورسی در فهرست خرید سرمایه گذاران حقوقی و فعال بازار سهام بود، بطوریکه سهام هشت شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران، مسکن تهران، پردیس، البرز، صنایع پتروشیمی، سپه، بهمن و در نهایت سرمایه گذاری نیرو مورد استقبال خریداران قرار گرفتند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.