تعداد بازدید : ۱۹۱۷
کد خبر : ۷۶۳۸۲
در بررسی صورت های مالی مشخص شد:
۰۲ مهر ۱۳۹۱ - ۰۶:۴۰
دولت طی یکسال اخیر میزان واردات شمش را کاهش داده، اما با توجه به اینکه نیاز کارخانجات نوردی از واردات شمش تأمین می شد بنابراین با کاهش واردات، اصلی ترین تأمین کننده شمش مورد نیاز این کارخانجات، شرکت فولاد خوزستان است. از این رو با کاهش صادرات نیاز داخلی برآورده شد.
طی بررسی های صورت گرفته از سوی بورس نیوز مشخص شد که شرکت فولاد خوزستان پیش بینی درآمد سال مالی منتهی به 30 اسفند سال 91 را براساس عملکرد واقعی 3 ماهه با تعدیل 91 درصدی اعلام کرده و طی سه ماهه اول سال مالی جاری 34 درصد از این سود را پوشش داده است.

حاشیه سود ناخالص شرکت از 26 درصد در اولین پیش بینی به 37 درصد در پیش بینی بودجه سال مالی جاری در عملکرد پایان خردادماه رسیده و طی عملکرد واقعی سه ماهه اول با حاشیه سود ناخالص 44 درصدی توانست 32 درصد از آنرا پوشش دهد.

از طرفی شرکت در این گزارش پیش بینی فروش خود را نسبت به اولین برآوردها بالغ بر 17 درصد افزایش داد. در حالی که پیش بینی فروش خارجی فولاد خوزستان از 15 درصد به صفر درصد کاهش یافته است.

حیدرپور، معاون امور سهام شرکت فولاد خوزستان در بیان دلایل این امر در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اذعان داشت: با توجه به اینکه دولت 51.5 درصد از سهام فولاد خوزستان را دارا است، براساس اعمال نفوذ دولت بیش از یک سال است که "فخوز" به منظور تأمین نیاز بازار داخلی، قادر به صادرات شمش نیست.

در همین رابطه مدیر فروش فولاد خوزستان نیز در خصوص عدم اجازه دولت به خبرنگار ما گفت: براساس سیاست گذاری دولت در لزوم تأمین نیاز داخلی، شرکت فروش صادراتی نداشته، از این رو میزان صادرات "فخوز" به صفر رسیده است.

وی افزود: دولت طی یکسال اخیر میزان واردات شمش را کاهش داده، اما با توجه به اینکه نیاز کارخانجات نوردی از واردات شمش تأمین می شد بنابراین با کاهش واردات، اصلی ترین تأمین کننده شمش مورد نیاز این کارخانجات، شرکت فولاد خوزستان است. از این رو با کاهش صادرات نیاز داخلی برآورده شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.