تعداد بازدید : ۱۸۵۸
کد خبر : ۹۵۴۸۲
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۹
شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران یک میلیون سهم پالایش نفت شیراز را فروخت و شرکت سرمایه گذاری غدیر بیش از 39 میلیون سهم شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان را واگذار کرد

معاملات روز گذشته تالار شیشه ای در حالی سپری شد که شاخص کل با 46 واحد رشد از 44 هزار و 897 واحد به 44 هزار و 943 واحد رسید.

بر اساس گزارش بورس نیوز ، ارزش معاملات دیروز با 27 درصد کاهش نسبت به روز قبل از آن به دو هزار و 667 میلیارد ریال دست یافت که بیش از 69 درصد آن به معاملات خرد و مابقی آن به معاملات بلوکی اختصاص داشت. همچنین از دو هزار و 667 میلیارد ریال ارزش معاملات روز گذشته بیش از 44 درصد حقیقی ها، خریدار و بیش از 48 درصد آنها فروشنده بودند.

سه نماد "شبندر" ، "شپنا" و "پارسان " پربیننده ترین نمادها طی معاملات روز گذشته بودند که در دو نماد " شبندر" و "شپنا" بیشترین حجم معاملات به حقیقی ها اختصاص داشت ، حال آنکه در نماد "شبندر" خرید حقوقی ها بیش از فروش آنها بوده است . در نماد "پارسان" نیز فروش حقیقی ها بیش از خرید آنها بوده است.

حجم معاملات دیروز نیز با 53 درصد کاهش نسبت به روز قبل از آن به 459 میلیون سهم و حق تقدم نزول یافت.

در این میان شرکت صنعتی مینو بیش از شش میلیون سهم شرکت پارس مینو را خرید و شرکت بیمه کارآفرین بالغ بر 10 میلیون سهم بانک کارآفرین را تحصیل کرد.

شرکت داد و ستد آریا نیز پنج میلیون سهم شرکت سرمایه گذاری بهمن و شرکت گروه تولیدی آریا ملل زرین بیش از 900 هزار سهم شرکت سرمایه گذاری ملت را به تملک خود درآورد.

این در حالی است که عده ای از حقوقی های بازار در نقش فروشنده ظاهر شدند و اقدام به عرضه سهام تحت تملک خود کردند.

در این بین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران یک میلیون سهم پالایش نفت شیراز را فروخت و شرکت سرمایه گذاری غدیر بیش از 39 میلیون سهم شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان را واگذار کرد.

در پایان این گزارش می افزاید، در نماد "وبملت" شرکت گروه مالی ملت خریدار بیش از یک میلیون سهم آن بود و در مقابل صندوق تأمین آتیه کارکنان بانک ملت بیش از 9 میلیون سهم آن را به فروش رساند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: