تعداد بازدید : ۲۱۱۳
کد خبر : ۹۷۲۳۷
معاون بازرگانی مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو اعلام کرد:
۰۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۷
در شرایط تحویل محصول در معدن، تمام هزینه‌های حمل از محل تحویل ازمعدن تا مقصد یعنی بنادر چین و همچنین هزینه‌های بارگیری، افت و پرت بار و هزینه‌های سرمایه‌گذاری از زمان پرداخت مبلغ مزایده تا دریافت وجه از خریداران در چین، از قیمت CFR بنادر چین به عنوان قیمت فروش کسر می‌شود.
میانگین قیمت سنگ آهن صادراتی ایران با عیار 59.60 و با شرایط تحویل در بنادر چین، در حال حاضر حدود 100 دلار است که البته در مقایسه با میانگین قیمت چند ماه گذشته مقداری کاهش داشته است.

به گزارش بورس نیوز، معاون بازرگانی مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو، با بیان این مطلب گفت:  عمده سنگ آهن صادراتی ایران از معادنی چون گل گهر، چادرملو، سنگ آهن مرکزی و سنگان استخراج و صادر می‌شود و کیفیت و عیار سنگ‌ آهن و وجود یا عدم وجود عناصر مزاحم مانند گوگرد و فسفر در آن از عوامل مهم در قیمت‌گذاری این محصول است.

محمد برقی با اشاره به برگزاری  مزایده فروش یک میلیون تنی شرکت چادرملو با شرایط تحویل در معدن (EX WORDE) به منظور تامین ارز مورد نیاز برای اجرای پروژ‌ه‌های شرکت طی اواخر سال گذشته، اظهار داشت: در شرایط تحویل محصول در معدن، تمام هزینه‌های حمل از محل تحویل ازمعدن تا مقصد یعنی بنادر چین و همچنین هزینه‌های بارگیری، افت و پرت بار و هزینه‌های سرمایه‌گذاری از زمان پرداخت مبلغ مزایده تا دریافت وجه از خریداران در چین، از قیمت CFR بنادر چین به عنوان قیمت فروش کسر می‌شود.

معاون بازرگانی مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو افزود: با توجه به اینکه مزایده یک میلیون تنی صادرات این شرکت با شرایط تحویل در معدن برگزار شده، تمام هزینه‌های یاد شده از قیمت فروش کسر می‌شود. به این ترتیب و با توجه به وجود عنصر مزاحم فسفر در سنگ آهن صادراتی این شرکت، قیمت فروش کشف شده در مزایده یک میلیون تنی صادرات این شرکت از قیمت جهانی این محصول کمتر نبوده است.

برقی در خصوص اینکه صادرکنندگان سنگ آهن به چه دلیل ارز حاصل از فروش صادراتی را در خارج از کشور دریافت می‌کنند؟، اظهار کرد: با توجه به تحریم مشکلاتی در نقل و انتقال ارز به خارج از کشور وجود دارد، بنابراین شرکت های بزرگ صادراتی تمام یا بخشی از ارز صادراتی خود را در خارج از کشور و در کشورهای مدنظر دریافت می‌کنند تا با استفاده از آن قطعات، تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز برای ادامه تولید و اجرای طرح های توسعه‌ای را خریداری و وارد کنند.

وی در پایان سخنان خود بیان داشت: چادرملو شرکتی بورسی و خصوصی است که تمام مراحل برگزاری مزایده و فروش سنگ آهن تولیدی آن توسط هیأت مدیره که نمایندگان ذی نفعان، سهامداران و مالکان هستند، کنترل می‌شود. این به آن معنا است که منابع حاصل از صادرات متعلق به مالکان و سهامداران خصوصی بوده و سعی می‌شود صادرات به بالاترین قیمت ممکن صورت گیرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: