بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۹
کد خبر : ۱۱۹۹۳۳
نخستین روز مذاکرات وین امروز در حال پی گیری است. این در حالی است که همچنان بحث های مربوط به دیدار اشتون  با برخی از افراد در سفارت اتریش بر فضای مذاکرات سایه انداخته است.

به گزارش «تابناک»، دیشب محمد جواد ظریف در واکنش به سخنانی که اعلام شده بود تمام ملاقات های اشتون با وزارت خارجه هماهنگ شده بود، شام کاری خود را با کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا را لغو کرد. در پی این اخبار امروز بعضی از خبرگزاری ها اعلام کرده بودند که مایکل‌مان، سخنگوی اشتون روایت دیگری از این موضوع ارائه کرده و گفته، از آنجا که ظریف و اشتون به تازگی در تهران با یکدیگر دیدار و گفت‌و‌گو کرده بودند، نیازی به دیدار دوباره آن‌ها پیش از مذاکرات نبوده است.

در همین حال پس از پایان اولین دور از مذاکرات در نشست خبری مایکل مان در پاسخ به سوالی درباره دیدارهای اشتون در تهران گفت: دراین باره سوء تفاهم هایی ایجاد شده که در ملاقات امروز صبح اشتون و ظریف برای چند دقیقه مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.

همچنین مان افزود: این عادی است که نشست هایی این چنین در سفر ها داشته باشیم . این دیدارها هم در روز جهانی زن انجام شد ولی با وزارت امور خارجه ایران دراین زمینه هماهنگ نشده بود.

سخنگوی اشتون در ارتباط با روند مذاکرات گفت: پیشرفت خوبی در مذاکرات داشته ایم که دلگرم کننده است. می خواهیم هرچه زودتر به توافق نهایی برسیم ولی پیش بینی نمی کنم که این توافق چه زمانی خواهد بود. این مذاکرات سخت و پیچیده است. ولی پیشرفتی که تا این زمان حاصل شده باعث دلگرمی ما است.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر