تعداد بازدید : ۷۶۰
کد خبر : ۱۲۶۵۶۰
۰۵ تير ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۷
یکی از مراجع تقلید قم گفت: اسراف در مصرف آب و برق حرام است و باید مردم نسبت به این مسائل توجه داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی ظهر امروز در دیدار با حمید چیت‌چیان وزیر نیرو با اشاره به اینکه مسئله آب و برق از مسائل مهم و حساس به شمار می‌رود اظهار کرد: باید در زمینه صرفه جویی در مصرف انرژی اطلاع‌رسانی بیشتری صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه مسئله کمبود آب در کشور به صورت صحیح به مردم گوشزد نشده است خاطرنشان کرد: نباید در خصوص اطلاع‌رسانی در این زمینه کم‌کاری صورت گیرد.

آیت الله مکارم شیرازی ضرورت آگاه سازی مردم نسبت به مشکلات ناشی از کم‌آبی در کشور را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: باید در این زمینه‌ آگاه سازی لازم صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید در مسیر مصرف صحیح انرژی پیشگام شوند ادامه داد:‌ در دین مبین اسلام نسبت به صرفه‌جویی و اسراف تاکید بسیاری شده است و در روایات آمده است وقتی که حتی در کنار یک رودخانه قرار داریم نباید یک لیوان آب را هدر دهیم.

این مرجع تقلید تصریح کرد: در دین مبین اسلام حجت بر ما تمام شده است و حتی در مسئله وضو گرفتن نیز تاکید شده است که باید دقت نظر لازم را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه وسواس با اولویت‌های اصلی اسلام مخالفت است ادامه داد: صرفه جویی در مصرف آب نیازی بسیار اساسی است و اسراف در مسئله آب و برق حرام است و باید مردم نسبت به این مسائل توجه داشته باشند.

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه با اشاره به اینکه کسانی که در مسئله آب و برق اسراف کنند روز قیامت باید در این خصوص پاسخگو باشند گفت: باید نسبت به مسئله خشکسالی‌های اخیر در کشور اطلاع‌رسانی لازم به مردم صورت گیرد و آگاهی‌بخشی لازم ارائه شود و مردم از واقعیت‌ها آگاه شوند.

وی با اشاره به اینکه مسئولان باید به اقشار محروم جامعه توجه لازم را داشته باشند تاکید کرد: نباید در طبقات ضعیف جامعه کسانی باشند که به آب و برق نیازمند باشند.

این مرجع تقلید با تقدیر از مسئولان وزارت نیرو به دلیل عدم قطعی آب و برق در کشور و تلاش‌های صورت گرفته برای تحقق این مهم خاطرنشان کرد: در خصوص مسائل و مشکلات آب قم باید توجه بیشتری شده و در حل این مشکلات تسریع شود چرا که شهر قم میزبان زائران بسیاری است و تامین امکانات و نیازهای این زائران نیز ضروری است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: