تعداد بازدید : ۲۹۳۶
کد خبر : ۱۲۹۸۱۸
معامله گر بورس کالا کارگزاری رضوی:
۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۹
محمدآموخته
اعطای اعتبار به مشتریان در بورس کالا از سوی کارگزاری ها ممنوع می باشد ولی با این شرایط همچنان تعدادی از کارگزاری ها برخلاف قانون، اعتباری در اختیار خریدار قرار می دهند.

اعطای اعتبار به مشتریان در بورس کالا از سوی کارگزاری ها ممنوع می باشد اگر چه کماکان برخی از کارگزاری ها بحث اعتبار دهی به خریدار را انجام می دهند.

با توجه به مصوبه اخیر مبنی بر فروش اعتباری محصولات پتروشیمی و نحوه تأمین نقدینگی مورد نیاز، معامله گر بورس کالای کارگزاری رضوی در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: اعطای اعتبار به مشتریان در بورس کالا از سوی کارگزاری ها ممنوع می باشد ولی با این شرایط همچنان تعدادی از کارگزاری ها برخلاف قانون، اعتباری در اختیار خریدار قرار می دهند.

محسن بشردوست در خصوص میزان اعتبار اعطایی و نحوه بازپرداخت آن اظهار داشت: میزان اعتباری که کارگزاری ها در اختیار مشتریان قرار می دهند و مهلت بازپرداخت آن قانون مشخصی ندارد و بسته به حجم خرید و توافق کارگزاری با مشتری می باشد.

وی با اشاره به شرایط عرضه و تقاضا در روزهای اول هفته یادآور شد: در روزهای شنبه و یکشنبه هر هفته محصولات غیربهین­یابی در بورس کالا عرضه می شوند، که معمولا این محصولات با استقبال خوبی مواجه
نمی شود.

شایان ذکر است، غیر قانونی بودن اعطای اعتبار به خریداران محصولات پذیرفته شده در بورس در حالی از سوی این کارگزار عنوان شد که برخی از تولیدکنندگان از فروش اعتباری محصولات خود در بورس کالا با هدف حمایت از واحدهای تولیدی سخن به میان آورده اند چراکه معتقدند با افزایش عرضه ها و فروش اعتباری محصولات در بورس کالا رفته رفته ثبات بر بازار حکمفرما می شود و در این بین سود واحدهای تولیدی نیز با توجه به حذف دلالان، بیشتر می شود.

به طور قطع فراهم نمودن بستر و مکانیزم مناسبی جهت تسهیل در اعطای اعتبار به خریداران، به نحوی که ریسک کارگزاران پوشش داده شود و همچنین فروش اعتباری محصولات، باعث افزایش حجم معاملات ، تامین مالی برای تولیدکنندگان و کشف قیمت عادلانه می­گردد.


ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۰
آخه مشتری ندارن به این خاطر میگن اینو
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: