تعداد بازدید : ۹۴۷۸
کد خبر : ۱۳۸۷۲۴
در بررسی تعداد شرکت هایی که برنامه افزایش سرمایه دارند به دست آمد
۲۸ آبان ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۹
جمشیدی
افزایش سرمایه برنامه ای است که همواره توسط شرکت های فعال بورسی در راستای اهداف مختلف همچون تأمین منابع مالی لازم جهت اجرای طرح های توسعه ای، اصلاح ساختار مالی شرکت و ... انجام می شود.
افزایش سرمایه برنامه ای است که همواره توسط شرکت های فعال بورسی در راستای اهداف مختلف همچون تأمین منابع مالی لازم جهت اجرای طرح های توسعه ای، اصلاح ساختار مالی شرکت و ... انجام می شود و استفاده از سود انباشته، مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران از جمله منابع اجرای این برنامه به شمار می روند.

براساس گزارش بورس نیوز، از ابتدای مهر ماه امسال تا 26 آبان ماه جاری، 29 شرکت فعال در بازار سهام درخواست دریافت صدور مجوز انجام برنامه افزایش سرمایه داده اند که در میان آنها 19 مجموعه پس از دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار، در صدد برگزاری مجمع عمومی فوق العاده سهامداران جهت اجرای این برنامه برآمده اند و 10 شرکت باقیمانده نیز تنها موفق به دریافت مجوز لازم از سازمان بورس شده اند که فهرست این مجموعه ها در جدول زیر آمده است.

مجوز افزایش سرمایه 10 مجموعه بورسی صادر شد

همانطور که از جدول فوق پیداست، ارزش میزان افزایش سرمایه مجموعه های مذکور مبلغ 345 هزار و 378 میلیارد ریال محاسبه می شود که به جز شرکت صنایع شیمیایی ایران برنامه افزایش سرمایه سایر مجموعه ها از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران اجرایی می شود و اغلب شرکت ها نیز برنامه مذکور را به منظور اجرای طرح های توسعه ای در دست اجرا و توسعه فعالیت های آن به اجرا در می آوردند.

این امر خود نشاندهنده این موضوع است که شرکت ها جهت تأمین نقدینگی لازم جهت اجرای پروژه های در دست اجرای خود از برنامه افزایش سرمایه استفاده می کنند و با استفاده از مشارکت سهامداران در این برنامه از خروج نقدینگی در اختیار شرکت جلوگیری به عمل می آورند.

البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که اجرای برنامه افزایش سرمایه به منظور بهره برداری از طرح های توسعه ای در صورت توجیه پذیر بودن انجام آن، همواره مورد استقبال سهامداران و فعالان بازار سرمایه قرار می گیرد و علاوه بر این، راه اندازی پروژه های توسعه ای و خط های تولیدی جدید در شرکت ها در نهایت موجب رونق تولید و اقتصاد کشور می شود و به بهبود وضعیت اقتصادی کشور کمک می کند.

در پایان این گزارش می افزاید، نمادهای همچون "نتوس"، "فملی"، "رتاپ"، "غپینو"، "پاسا"، "قنیشا"، "غگرجی"، "سبزوار"، "شتران"، "وصنعت"، "بدکو"، "وبشهر"، "ودی"، "والبر"، "شبهرن"، "ثشاهد"، "دسبحا" و "وغدیر" 18 مجموعه ای هستند که در نظر دارند مجمع عمومی فوق العاده جهت تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه برگزار کنند.

محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۸
شفاف سازی تکمبا رو نگاه کنید . روی کاغذ A4 بدون سربرگ و امضا و مهر شرکت .
خیلی باحالید .
يك بورسي تمام عيار
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۸
فعالان بازار سرمايه زياد مطمئن نباشند كه افزايش سرمايه ها براي طرحهاي توسعه است.خيلي ازين شركتها افزايش سرمايه رو ميدن فقط بخاطر اينكه تصميمات غلط مالي شون رو ماست مالي كنند.خيلي از شركتها 100 تومن قيمت اسمي سهم رو ميگيرن اينو توي سه سال سالي 30 تومن ميدن 10 تومن هم ميزنن به جيب و بعد دوباره افزايش سرمايه ميدن.اسم هيچ شركتي رو نميبرم ولي نمونه زياده .هركي قبول داره لطفاً مثبت بده .يه راي گيري حسابي ميخوام
مجید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۸
میدکوروعشق است ازاولین پذیره نویسی باهاشم وهمیشه اضافه کردم یه دونه هم نفروختم 96 برای فروش آمادست.بفرمائیدشام عزیزان
مجید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۹
براستی چرا زامیاد پنهان کاری میکند ایا افزایش سرمایه 200 در صدی دروغ است
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: