کد خبر : ۱۶۴۲۴۸
۰۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۵
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را که مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته است، در دستور کار قرار دادند و سه ماده مورد ایراد آن را با اصلاحاتی و با هدف تأمین نظر شورای نگهبان تصویب کردند.

به گزارش انتخاب، بر اساس ماده الحاقی ۸ که از سوی نمایندگان اصلاح و تصویب شد، در صورت بروز اختلال در نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای سامانه انتخابات الکترونیک در یک یا چند شعبه یا همه شعب حوزه انتخابیه در استان یا کل کشور، حسب مورد به پیشنهاد رئیس شعبه، رئیس ستاد انتخابات استان و رئیس ستاد انتخابات کشور و تائید هیأت نظارت مربوطه، انتخابات به صورت غیرالکترونیک و با ورقه رأی انجام می‌شود. در پایان مدت اخذ رأی، ابتدا شمارش مجزای هر یک از آرای مأخوذه الکترونیکی و غیرالکترونیکی (با ورقه رأی) صورت گرفته و سپس تجمیع آرا انجام می‌شود و نهایتاً صورتجلسه تنظیم می‌شود.

بر اساس تبصره این ماده الحاقی، در سامانه انتخابات الکترونیک باید امکان انتخاب رأی سفید را پیش‌بینی کرد تا افراد بتوانند در صورت تمایل، از حق قانونی خود استفاده کنند.

نمایندگان در ادامه ماده الحاقی ۹ را نیز با اصلاحاتی به شرح زیر تصویب کردند:

رأی‌دهندگانی که به هر دلیل قادر به رأی دادن از طریق سامانه انتخابات الکترونیک نباشند، می‌توانند از کمک همراه مورد اعتماد برای رأی دادن استفاده کنند.

در نهایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی ماده الحاقی ۱۱ را که به مجازات‌های تخلف‌های انتخاباتی الکترونیک اختصاص دارد، به این شرح اصلاح و تصویب کردند:

کلیه جرایم و تخلفات در خصوص شناسه کدها، صورتجلسات و اسناد الکترونیک در انتخابات الکترونیکی مشمول مجازات‌های موضوع مواد ۳ تا ۱۱، ۱۹ تا ۲۱، ۲۶ تا ۲۹ و ۳۵ تا ۴۸ قانون جرایم رایانه‌ای مصوب ۲۰ خرداد ۱۳۸۸ می‌شود. آئین‌نامه اجرایی این ماده توسط وزارتخانه‌های کشور و ارتباطات و فناوری اطلاعات حداکثر ظرف مدت شش ماه از تاریخ ابلاغ این قانون، تهیه و تنظیم می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.
منبع: مهر
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: