تعداد بازدید : ۱۸۵۵
کد خبر : ۱۶۵۷۳۰
۱۸ تير ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۶


رئیس جمهوری آمریکا در گفت وگو با خبرنگاران، تیراندازی شب گذشته در «دالاس» را «شرورانه، نفرت انگیز و حساب شده توصیف کرد و گفت که هیچ توجیهی برای این حملات وجود ندارد.

به گزارش فارس، «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا صبح روز جمعه در گفت وگو با خبرنگاران در «ورشو» لهستان، تیراندازی «دالاس» را ««شرورانه، نفرت انگیز و حساب شده» توصیف کرد.

شبکه «ای بی سی نیوز» گزارش کرد، اوباما تیراندازی دالاس را «تراژدی بزرگ» و «قتل های بی رحمانه» توصیف کرد و درباره مظنونان این حادثه گفت: «ما از انگیزه های پیچیده آنها آگاه خواهیم شد. بگذارید روشن و شفاف بگویم. هیچ توجیه احتمالی برای این حملات وجود ندارد».

رئیس جمهور آمریکا وعده داد که «عدالت اجرا می شود».

باراک اوباما ادامه داد: «گرچه دیروز نیز گفتم، بگذارید دوباره در خصوص لزوم نگرانی تمامی مردم آمریکا درباره تبعیض نژادی در نظام عدالت کیفری ما بگویم. من همچنین گفتم که پلیس ما شغل بسیار سختی دارد و اکثر قریب به اتفاق آنها کار خود را بخوبی انجام می دهند».

اوباما تأکید کرد: «ما همچنین می دانیم وقتی افراد به تسلیحات قدرتمند مجهز هستند، متأسفانه، حملات به این شیوه مرگبار و غم انگیز تر می شود. و در روزهای پیش رو، ما می بایست این حقایق را نیز مورد ارزیابی قرار دهیم».

اوباما که شب گذشته برای نشست ناتو وارد ورشو (لهستان) شد، مکرر، در خصوص تیراندازی 11 مأمور پلیس در نیمه شب گذشته در دالاس، اطلاعات مورد نظر را دریافت می کرد.

بنا به گفته «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید، گزارشهای لازم در اختیار رئیس جمهور قرار داده شد و اوباما از تیم خود خواست هرگونه اطلاعات جدید را در اختیار وی قرار دهند.

صبح امروز جمعه (پنج شنبه شب به وقت آمریکا) معترضان به اقدامات نژادپرستانه افسران پلیس آمریکایی و کشتار اخیر سیاهپوستان در شهرهای مختلف آمریکا به خیابان ها آمدند. در دالاس اما حوادثی که اتفاق افتاد اندکی فراتر از اعتراض و تظاهرات و دستگیری معترضان رفت.

تعدادی تک تیرانداز که در ساختمان «بانک آمریکا» مخفی شده بودند، به سمت نیروهای پلیس شلیک کرده و 11 افسر پلیس در این تیراندازی زخمی شدند که در نهایت 5 افسر پلیس به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست دادند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.