تعداد بازدید : ۱۶۹۳
کد خبر : ۱۶۷۰۵۹
۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۲

معاملات نخستین روز هفته در شرایطی پایان یافت که بیش از 2 هزار و 51 میلیارد ریال در بازارهای فرابورس مورد معامله قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، بازار فرابورس طی روز 23 مرداد با داد و ستد 319 میلیون اوراق بهادار به ارزش 2 هزار و 51 میلیارد و 530 میلیون ریال به کار خود پایان داد.

در همین حال شاخص کل فرابورس ایران روند کاهشی در پیش گرفت و با افت یک واحدی نسبت به روز پایانی هفته گذشته، رقم 816.04 واحد را نمایش داد؛ معاملات نمادهای شرکت پالایش نفت تهران و ذوب آهن اصفهان بیشترین تاثیر منفی را بر این وضعیت داشتند.

بیشترین ارزش معاملات امروز در بازار سهام به ارزش 49 میلیارد و 290 میلیون ریال به نام پالایش نفت تهران ثبت شد و بیشترین حجم معاملات به میزان 21 میلیون ورقه بهادار در نماد ریل پرداز سیر اتفاق افتاد.

در بازار اول، 44 میلیون و 780 هزار اوراق بهادار به ارزش 67 میلیارد و 230 میلیون ریال داد و ستد شد که طی آن بالاترین حجم معاملات به نام گوهران امید ثبت شد. همین طور، 175 میلیون اوراق بهادار در بازار دوم به ارزش یک هزار و 331 میلیارد ریال دست به دست شد و بیشترین حجم و ارزش این بازار مربوط به ریل پرداز سیر بود.

امروز اسناد خزانه اسلامی در نماد "اخزا6" با دادوستد 131 میلیارد ریالی در صدر بالاترین حجم و ارزش معاملات اوراق با درآمد ثابت قرار گرفت. همچنین در تمامی نمادهای اسناد خزانه اسلامی 285 میلیارد ریال مبادله صورت گرفت.

همچنین‏ اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در اغلب نمادها با افت قیمت مواجه و در بازه 937 تا 992 هزار ریال معامله شد و بیشترین کاهش قیمت مربوط به نماد مهر 94 بود.

در میان ETFها، صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان، بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کرد به طوری که حجم معاملات این صندوق امروز به یک میلیون و 960 هزار ورقه بهادار رسید.

طبق این گزارش، سهام شرکت‌های آتیه‌ داده پرداز به همراه شمال شرق شاهرود و گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان شاهد بیشترین افزایش قیمت بوده و نماد شرکت‌های صنعت روی زنگان و کیمیای زنجان گستران بالاترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

امروز شاهد بازگشایی نماد معاملاتی اوراق صکوک اجاره شرکت واسط مالی اردیبهشت یکم در نماد صایتل1 پس از پرداخت اجاره بهای ماهانه اوراق بودیم و در پایان معاملات امروز، ‌نماد معاملاتی اوراق مشارکت شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه به منظور پرداخت سود علی‌الحساب ماهانه اوراق در روز سه‌شنبه متوقف شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: