تعداد بازدید : ۱۱۵۳
کد خبر : ۱۷۰۶۲۷
۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۱

بازار فرابورس ایران نخستین روز از هفته معاملاتی جدید را با سبزپوشی اغلب نماگرهای خود و افزایش 16 واحدی آیفکس پشت سر گذاشت.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران؛ در جریان بازار امروز شنبه 22 آبان ماه در پی دادوستد 168 میلیون ورقه بهادار در 17 هزار و 934 دفعه، ارزش معاملات به رقم 3 هزار و 229 میلیارد ریال رسید که نسبت به چهارشنبه هفته قبل با رشد این متغیرها همراه بود.

در این میان پس از قرمزپوشی و افت بیش از 20 واحدی آیفکس در معاملات روز چهارشنبه هفته قبل، نماگر فرابورس روز جاری رشد 16 واحدی (نزدیک به 2 درصد) را تجربه کرد و تا ارتفاع 835 واحدی افزایش یافت. نمادهای "میدکو"، "زاگرس"، "مارون" و "ذوب" بالاترین تاثیر مثبت بر آیفکس را تا سقف حداکثر 3.5 واحد گذاشتند.

در جریان بازار امروز فرابورس، نمادهای "ذوب"، "شاوان"، "اپرداز" و "حریل" نیز به‌عنوان پربیننده‌ترین نمادهای معاملاتی شناخته شده و همگی با رشد قیمت‌ها همراه شدند.

در مجموع بازارهای اول، دوم و پایه همچنین روز جاری شاهد نقل و انتقال بیش از 101 میلیون سهم به ارزش 334 میلیارد ریال بودیم که نماد ذوب‌آهن با نقل و انتقال 19 میلیون سهم به ارزش 53.5 میلیارد ریال بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را تجربه کرد.

بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس نیز روز جاری نقل و انتقال 2.8 میلیون ورقه به ارزش 2 هزار و 686 میلیارد ریال را تجربه کرد. در این بازار نماد اوراق مشارکت شهرداری مشهد با معامله نزدیک به 231 هزار ورقه به ارزش 241 میلیارد ریال در صدر اوراق مورد معامله در این بازار ایستاد.

همزمان در بازار ابزارهای نوین مالی نیز هر ورقه تسه در بازه قیمتی 773 تا 800 هزار ربال مورد مبادله قرار گرفت که در این میان امتیاز تسهیلات مسکن مرداد 93 بالاترین رشد قیمت و تسه خرداد 93 با بیشترین ریزش قیمت روبه‌رو شد.

بررسی معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز نشان می‌دهد روز جاری صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان با خرید و فروش 3.5 میلیون ورقه بهادار به ارزش 52 میلیارد ریال بالاترین حجم و ارزش معاملات را در میان ETFها تجربه کرده است.

ناشناس
GERMANY
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۲
سهام موسسه مالی و اعتباری کوثر هم از رشد خوبی برخودار بود و صف خرید سه میلیونی داشت.
ناشناس
GERMANY
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۲
متاسفانه سهام وحکمت تنزل داشت
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: