تعداد بازدید : ۵۹۷
کد خبر : ۱۷۵۶۹۵
۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس گفت: توسعه کسب و کار مولد در هر اقتصادی نیازمند برقراری ارتباط مستقیم بین تولیدکننده و مصرف کننده است و بی‌شک یکی از محل‌های اصلی ایجاد این ارتباط، بورس‌های کالایی است که نقش این بورس در سال حمایت از کالای ایرانی پررنگ‌تر از گذشته خواهد بود.
به گزارش بورس نیوز، معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به نقش بورس کالا در حمایت از کالای ایرانی،  گفت: با توجه به روند توسعه‌ای که بورس کالا در زمینه عرضه و معاملات محصولات صنعتی و پتروشیمی و طی سال گذشته مخصوصا در حوزه محصولات کشاورزی داشته است، می‌تواند به تحقق شعار امسال برای حمایت از کالای ایرانی کمک موثری کند.

حسن امیری افزود: تاکنون بورس کالا نقش ویژه و اساسی در رشد تولید محصولات ایرانی داشته و از این به بعد نیز خواهد داشت؛ به خصوص در حوزه تامین مالی از جمله اوراق سلف موازی استاندارد و روش‌ها و ابزارهای جدیدی که برای صنایع مختلف قابل تعریف است، می‌تواند ایفای نقش کند. چراکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور مشکل اکثر شرکت‌ها بحث تامین مالی است و از این منظر بورس کالا می‌تواند کمک ویژه‌ای در حل نیاز مالی شرکت‌ها به عهده داشته باشد و امسال نیز همانند چند سال گذشته عملکرد موفقی از خود به نمایش بگذارد.

این مقام مسئول در رابطه با ارایه ابزارهای مالی نوین و نقش آفرینی بورس کالا در توسعه بازار سرمایه تاکید کرد: آنچه که از بورس کالا انتظار می‌رود، توسعه بازار اوراق بهادار مبتنی بر کالاهاست که این امر هم اکنون سرلوحه اقدامات بورس کالاست.

وی با بیان اینکه توسعه معاملات اوراق بهادار مبتنی بر کالا امکان پوشش دغدغه‌های زیادی از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را داراست، افزود: هم در بحث اوراق سلف موازی استاندارد قابلیت توسعه بیشتری وجود دارد و هم بورس کالا می‌تواند ابزارهای مالی جدیدی را معرفی کند که در این رابطه طراحی قراردادهای بلندمدت نقش ویژه‌ای در توسعه ابزارهای مالی نوین خواهد داشت.

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: در همین راستا، طی سال گذشته مصوبات مربوط به دستورالعمل معاملات کشف پریمیوم صادر شد و امیدواریم در سال جاری استفاده از این ابزار به صورت گسترده عملیاتی شود؛ چراکه می‌توان در این زمینه ابزارسازی متنوعی را در بورس به اجرا درآورد.

وی تاکید کرد: با توجه به تنوع محصولاتی که در بورس کالا وجود دارد، باید ابزارهای مختص به هر صنعت را متناسب با ویژگی‌های آن صنعت طراحی کرد تا بتوان بهتر پاسخگوی نیاز فعالان آن حوزه بود که در این زمینه ارایه ابزارهای متنوع‌تر، نقش‌آفرینی بورس کالا نیز در حمایت از صنایع بیشتر می‌شود.

به گزارش ایسنا، امیری درباره خصوص عملکرد بورس کالا و رشد حجم و ارزش معاملات این بازار طی سال گذشته همزمان با ثبت رکوردهای تاریخی در بازه ۱۰ ساله فعالیت این بازار، اظهار کرد: خوشبختانه بورس کالا به نسبت سه بورس دیگر عملکرد موفق‌تری را از خود به نمایش گذاشت که این عملکرد مثبت هم در بحث رشد حجم و ارزش معاملات و هم در بحث مدیریت سود و زیان و تحقق کامل بودجه برآوردی شرکت مشاهده شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: