تعداد بازدید : ۹۵۲
کد خبر : ۱۷۹۵۲۶
۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۱
مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت گفت: قیمت پایه فولاد با ارز ۴۲۰۰ تومانی در بورس تعیین می شود.

به گزارش بورس نیوز، سیف الله امیری با اشاره به اینکه مصرف کنندگان محصولات فولادی می توانند از طریق بورس کالا، کالای مورد نیاز خود را (مشروط به عرضه درصدی محصول تولیدی در بورس ) خریداری کنند، افزود: واحدهای کوچک یا واحدهایی که امکان خرید از بورس را ندارند می توانند به صورت مچینگ و طبق روال گذشته از واحدهای تولید کننده خرید کنند.

وی با بیان اینکه دستورالعمل تنظیم محصولات فولادی توسط وزیر صمت ابلاغ و معاونت امور معادن و اداره کل صنایع معدنی مسوول اجرای آن است ، ادامه داد: بر اساس دستورالعمل مذکورکالاهای فولادی باید در بورس عرضه و به فروش برسند و صرفا واحدهای مصرف کننده واقعی قادر به خرید از بورس هستند نه واسطه ها و دلالان .

وی با تشریح نحوه قیمت گذاری فولاد افزود : بر اساس دستورالعمل تنظیم بازار نحوه قیمت گذاری پایه در بورس بر اساس میانگین آخرین قیمت متال بولتن و کشورهای cis ( دریای سیاه) ضرب در ارز رسمی کشور به علاوه ده درصد رقابت تعیین می شود .

امیری تصریح کرد: صادرکنندگان فولاد هم حتما باید کالایشان را برای تامین نیاز داخل کشوردر بورس عرضه کنند و سپس اقدام به صادرات کنند که در این زمینه بخشنامه ساماندهی و صادرات فلزات از طریق وزیر صمت صادر شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: