تعداد بازدید : ۱۰۴۰
کد خبر : ۱۷۹۷۳۸
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۱
کارشناس بازار سرمایه گفت: خوراک و مواداولیه پتروشیمی‌ها با نرخ 4200 تومان محاسبه می‌شود اما این شرکت‌ها مدعی‌اند که فروش محصولات آن‌ها باید براساس نرخ ارز در بازار آزاد محاسبه شود.

زیاده‌خواهی پتروشیمی برای احتساب فروش با ارز آزاد/ بازار در انتظار نرخ خوراک و محصولات پتروشیمی

کیارش هومن مدیرعامل کارگزاری توسعه سهند در تشریح وضعیت امروز بازار سرمایه به بورس نیوز گفت: با رشد نرخ ارز طی ماه‌های اخیر ارزش جایگزینی شرکت‌ها نیز افزایش یافته و مردم متوجه اهمیت بازارسرمایه و نقش آن در عبور از شرایط فعلی اقتصاد شده‌اند.

وی ادامه داد: دولت‌مردان نیز واقعی‌کردن قیمت‌ها را در دستور کار قرار داده‌اند و به مرور زمان نرخ‌های واقعی برای مواداولیه و خوراک پتروشیمی‌ها نیز تعیین می‌شود.

هومن خاطرنشان کرد: پتروشیمی‌ها، پالایشی‌ها، فلزات اساسی و معدنی‌ها به تبع افزایش نرخ ارز رشد خوبی را تجربه کرده که این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه خوراک و مواداولیه شرکت‌های پتروشیمی با نرخ 4200 تومان محاسبه می‌شود، گفت: این شرکت‌ها مدعی‌اند که باید فروش محصولات آن‌ها براساس نرخ ارز در بازار آزاد محاسبه شود اما دلیلی برای این امر وجود ندارد و دولت نباید به شرکت‌های پتروشیمی سوبسیت ارائه دهد.

وی تاکید کرد: دیر یا زود باید نرخ‌های واقعی برای خوراک و محصولات شرکت‌های پتروشیمی تعیین شوند.

هومن با اشاره به اینکه افزایش نرخ ارز در ماه‌های اخیر موجب تضعیف صنایع غذایی شده نیز گفت: در این مدت قدرت خرید مردم تغییری پیدا نکرده اما قیمت محصولات غذایی به تبع نرخ ارز با افزایش چشم‌گیری مواجه شده است.

وی ادامه داد: افزایش نرخ ارز در ماه‌های اخیر موجب کاهش قیمت سهام صنایع‌غذایی در بورس شده اما امروز سهام برخی شرکت‌ها‌ نسبت به ماه‌های اخیر رشد اندکی را تجربه کرد.

هومن خاطرنشان کرد: با اعمال قیمت‌گذاری دستوری در صنایع‌غذایی، قاچاق و فساد گسترش می‌یابد اما تعیین قیمت‌های واقعی مانعی برای گسترش قاچاق ایجاد می‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: