تعداد بازدید : ۷۵۷
کد خبر : ۱۷۹۹۱۷
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
در جلسه پیش بینی بهره‌دهی چاه‌های شرکت نفت مناطق مرکزی ایران نیمه دوم امسال، مهمترین فعالیت‌های شرکت‌های نفت و گاز شرق و غرب مورد بررسی قرار گرفت و در رابطه با نیازهای این شرکت بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش بورس نیوز، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی در جلسه پیش بینی بهره‌دهی چاه‌های این شرکت در نیمه دوم سال 1397 از تحقق 100 درصدی برنامه تولید و 82 درصدی برنامه تزریق گاز در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق در پنج ماه نخست امسال خبر داد و گفت: تعمیرات اساسی چاه‌ها، مراکز جمع‌آوری و مرکز اندازه‌گیری نیز بر اساس برنامه پیش بینی شده انجام شده است.

رامین حاتمی راه‌اندازی دو حلقه چاه در خانگیران، تعویض تاج چاه شماره 36 خانگیران بدون حضور دکل و انجام اسیدکاری، انجام آزمایش‌های شاخص بهره‌دهی و تزریق‌پذیری، نمودارنگار تولید چاه‌ها، نظارت بر حفاری و تعمیر چاه‌ها در حضور دکل و آماده سازی محوطه چاه‌ها برای استقرار دکل، تهیه شرح نیاز خرید تفکیک گرهای سرچاهی و توسعه چند راهه جمع‌آوری مرکزی، تهیه گزارش عملکرد مخزن، به روز آوری تاریخچه تولید برای اجرای مدل مخزنی، نظارت بر عملیات نمودارگیری پتروفیزیکی را از دیگر فعالیت‌های شاخص شرکت نفت و گاز شرق برشمرد.

حاتمی تکمیل و راه‌اندازی مرکز جمع‌آوری شوریجه دی، تکمیل تاسیسات و خطوط لوله چاه‌هایی که در برنامه تولید قرار دارد، پروژه خط لوله اصلی انتقال گاز 16 اینچ از جمع‌آوری مرکزی تا مرکز اندازه‌گیری و مخزن ذخیره مایعات مرکز اندازه‌گیری را از پروژه‌های جاری شرکت نفت و گاز شرق در مسیر تحقق اهداف تولید اعلام کرد.

وی درباره فعالیت‌های شاخص شرکت نفت و گاز غرب نیز گفت: در پنچ ماه نخست امسال 156 مورد عملیات و آزمایش بر روی چاه‌ها از قبیل آزمایش با تفکیک‌گر سیار، آزمایش شاخص بهره‌دهی، آزمایش ممیزی فشار ساکن و جریانی، عملیات دستگاه‌های لوله مغزی سیار، پیگیری اجرای برنامه‌های تعمیر و حفاری و تعویض و تعمیر شیر ایمنی درون‌چاهی در این شرکت انجام شده است.

حاتمی درباره اقدام‌های مورد نیاز مرکز بهره‌برداری و نمکزدایی چشمه خوش، گفت: در این مرکز رفع مشکلات نمکزدایی فعلی، تسریع در احداث واحد نمکزدایی 55 هزار بشکه ای جدید و انتقال و نصب سریع واحد نمکزدایی سرکان در چشمه خوش و توسعه واحد بهره‌برداری چشمه خوش، اصلاح و تعمیر کامل خطوط لوله 18 و 20 اینچ انتقال نفت به اهواز، توسعه چند راهه ورودی واحد بهره‌برداری چشمه خوش، تکمیل و راه‌اندازی پروژه جمع‌آوری و تزریق گاز به منظور تامین افت فشار مخزن را جز اولویت‌های اساسی برشمرد؛در واحد عملیاتی تنگ بیجار نیز تسریع در احداث خط لوله دو حلقه چاه، برنامه ریزی و اقدام جهت حفاری‌های جدید در میدان، احداث سیستم تقویت فشار جهت تداوم و افزایش تولید از سال 1400 در دست اقدام است.

در مرکز بهره‌برداری سرکان و ماله‌کوه نیز فعالیت‌هایی همچون تزریق ماده ضد رسوب واکس از درون رشته‌های تکمیلی، تسریع در انجام لرزه نگاری سه‌بعدی به منظور رفع ابهامات ساختمانی و زمین‌شناسی، تسریع در راه‌اندازی مجموعه پمپ و تفکیک گر سرچاهی به منظور تسهیل انتقال نفت و افزایش تولید چاهای این میدان، برنامه‌ریزی جهت توسعه میدان با حفاری چاه‌های جدید و تعمیر چاه‌های موجود مدنظر قرار دارد.

همچنین در واحد عملیاتی دهلران، مطالعه و ارائه راهکار مناسب برای انتقال نفت چاه‌های دوردست میدان، تعیین تکلیف نفت تولیدی میدان آذر جهت آزاد کردن ظرفیت نمک زدایی دهلران، تعیین تکلیف چاه‌های تعمیری این میدان و تسریع در انجام تعمیر این چاه‌ها و تسریع در حفاری‌های جدید میدان برنامه ریزی شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: