تعداد بازدید : ۶۷۱
کد خبر : ۱۸۰۱۱۴
۲۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۳
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تأمین آب مطمئن بخش کشاورزی، مهار و کنترل سیلاب، تغذیه آب‌های زیرزمینی، افزایش تولید آبزی‌پروری، توسعه گردشگری و ورزش‌های آبی را از اهداف این تفاهم نامه اعلام کرد.
به گزارش بورس نیوز و به نقل از ایلنا، عبدالمهدی بخشنده معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه استان‌های مازندران، گیلان و گلستان از بیشترین میزان بارش در کشور برخوردارند، اظهار کرد: این سه استان بهترین منابع آب و خاک کشور را دارند ولی به علت توزیع نامناسب زمانی و مکانی بارش و همچنین کمترین میزان مهار آب‌های سطحی (متوسط گیلان و مازندران ۱۵ درصد)، ۹.۸ میلیارد متر مکعب آب کشور بدون بهره‌برداری مناسب به دریای خزر می‌ریزد.

وی بهسازی آب‌بندان‌ها را ازجمله برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی در راستای افزایش بهره‌وری از منابع آب و خاک در سازگاری با کم‌آبی و مهار آب‌های سطحی در استان های یاد شده عنوان کرد و افزود: آب‌بندان‌ها، سازه ذخیره‌ساز آب کشاورزی، سازوکارهای و تمهیدات مهار آب‌های سطحی در استان‌های مازندران، گیلان و گلستان بوده است که آب رودخانه‌ها و هرز آب ناشی از بارندگی در فصل‌های غیرکاشت از طریق کانال‌ها و پمپاژ به آنها هدایت شده و در فصل بهار و تابستان برای آبیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: موضوع مهار آب‌های سطحی و از جمله بهسازی آب‌بندان‌ها از اولویت‌های وزیر جهاد کشاورزی بوده که با مساعدت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، برنامه عملیاتی بهسازی آب‌بندان‌ها در ۳ استان‌ شمالی کشور در دستور کار قرار گرفت.

بخشنده ادامه داد: به همین منظور، تفاهم‌نامه مالی و برنامه عملیاتی بهسازی آب‌بندان‌ها در استان‌های مازندران، گیلان و گلستان با حضور دکتر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، وزیر جهاد کشاورزی و استانداران مازندران، گیلان و گلستان در محل سازمان برنامه و بودجه به امضا رسید.

وی، تأمین آب مطمئن بخش کشاورزی، مهار و کنترل سیلاب، تغذیه آب‌های زیرزمینی، افزایش تولید آبزی‌پروری، توسعه گردشگری و ورزش‌های آبی را از اهداف این تفاهم نامه اعلام کرد.

بخشنده گفت: در این تفاهم‌نامه موضوع بهسازی آب‌بندان‌ها در استان‌های شمالی کشور یعنی گیلان، مازندران و گلستان با هدف افزایش حجم آب تنظیمی بخش کشاورزی، مهار و کنترل سیلاب، تغذیه آب‌های زیرزمینی، افزایش آبزی‌پروری، توسعه گردشگری و ورزش‌های آبی در مدت دو سال مورد توافق قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در این تفاهم‌نامه برای هر کدام از دستگاه‌های مرتبط وظایفی مشخص شده و یکی از وظایف اصلی سازمان برنامه و بودجه کشور، تأمین سهم اعتبارات ملی در قالب تفاهم‌نامه به میزان ۵۰ درصد از اعتبار موردنیاز در لایحه بودجه سنواتی است.

بخشنده، مساحت کل آب‌بندان‌های استان‌های مازندران، گیلان و گلستان را ۲۶ هزار و ۷۰۰ هکتار اعلام و تصریح کرد: طرح بهسازی آب‌بندان‌ها در سطح ۲۴ هزار هکتار از اراضی سه استان شمالی اجرا می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی از مساعدت‌های دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در توجه و تخصیص منابع اجرای طرح‌های آب و خاک در کشور قدردانی کرد و گفت: حمایت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های دولت تدبیر و امید در بهره‌برداری بهینه از منابع پایه و اجرای طرح‌های آب و خاک بی‌سابقه بوده است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: