تعداد بازدید : ۱۲۶۹
کد خبر : ۱۸۰۱۳۵
۲۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵
طرفداران اتحادیه اروپا مشخص کرده‌اند که چطور پارلمان می‌تواند دولت بریتانیا را به برگزاری رای‌گیری جدید بر سر بریگزیت وادار کند و تاکید دارند که هنوز زمان برای برگزاری یک رفراندوم دیگر باقی مانده است.
به گزارش بورس نیوز، انتخابات جنجالی سال ۲۰۱۶ در بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا همچنان افکار عمومی را کمتر از هفت ماه مانده به جدایی، دو دسته کرده است. ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا در داخل و در بروکسل به دنبال جلب حمایت برای طرح خروجش است.

ترزا می ایده رفراندوم دوم برای خروج از اتحادیه اروپا را رد کرده است اما کمپین موسوم به "رای مردم" با این طرح که آیا هرگونه‌ توافقی که نخست‌وزیر قادر به رسیدن به آن است باید پذیرفته شود یا خیر، توانسته تا حمایت‌ برخی از مقام‌های پارلمانی را به دست آورد.

این کمپین در گزارشی تاکید کرد، پارلمان یک سری فرصت‌ برای ترغیب یا اجبار دولت به برگزاری یک رفراندوم در اختیار دارد. جان کر، نویسنده ماده ۵۰ مربوط به بند خروج از معاهده لیسبون اتحادیه اروپا که ترزا می با استفاده از آن در مارس ۲۰۱۷ اقدام به خروج کرده است، گفت: "هنوز فرصت باقیست."

این کمپین با استناد به نتایج نظرسنجی "یو گاو" تاکید کرد تعداد حامیان برگزاری رفراندوم دوم بیش از تعداد مخالفان آن است. در این گزارش شش سناریو که پارلمان طبق آن می‌تواند به جنگ دولت برود، ذکر شده است؛ از روندهای فنی گرفته که طبق آن رای‌گیری در پارلمان برای تایید طرح می به رای‌گیری مردمی تبدیل شود، تا عزل دولت او و برگزاری انتخابات جدید.

به گزارش ایسنا، طبق این گزارش، ترکیب عملکرد پارلمان برای برگزاری رای‌گیری معنادار با عدم وجود اکثریت قابل اعتماد برای دولت ترزا می بدین معناست که اعضای پارلمان می‌توانند نقشی اساسی  در بررسی هرگونه توافق و رد آن ایفا کنند. دولت می پذیرفته است تا قانونگذاران بریتانیایی نظر نهایی را درباره طرح خروج ارائه دهند اما طرح مذاکراتی او به شدت با انتقاد اعضای حزبش روبرو شده است و مشخص نیست که آیا او بتواند نظر موافق قانونگذاران را جلب کند یا خیر. با این حال ترزا می مصمم است که حتی بدون رضایت پارلمان هم به خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا اقدام کند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "وخارزم" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ برگزار می شود.

"چکاپا" از خرداد سال آینده سود می دهد

گروه صنایع کاغذ پارس زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
پرداخت سود

پرداخت سود "پکویر" از شهریور سال آینده

شرکت کویرتایر زمانبندی پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
سهامداران

سهامداران "دبالک" دور هم جمع می شوند

شرکت تولید مواد اولیه داروئی البرز بالک در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ مجمع عمومی برگزار می‌کند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: