تعداد بازدید : ۶۸۸
کد خبر : ۱۸۱۵۸۹
۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
عشقی نژاد با بیان اینکه صندوق"فنابا"نخستین صندوق VC بازنشستگی و هفتمین صندوق در فرابورس است،عنوان کرد: با نگاهی به عملکرد صندوق‌های بازنشستگی در غرب می‌توان دریافت این نهادها علاوه بر بازدهی توانسته‌اند مشکلات را نیز برطرف کنند.
به گزارش بورس نیوز، جواد عشقی نژاد از موسسان صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه فناوری بازنشستگی، پیرامون جزییات پذیره نویسی این صندوقق از فردا چهارشنبه گفت:پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه فناوری بازنشستگی با نماد «فنابا» و شرایط پرداخت 20 درصد از ارزش مبنای هر واحد سرمایه گذاری به عنوان هفتمین نوع از این صندوق‌ها از فردا آغاز و تا شنبه پنجم آبان ماه 97 از طریق بازار سوم فرابورس ایران ادامه خواهد داشت.

مدیر عامل اسبق شرکت سرمایه گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه حوزه فعالیت این صندوق، فناوری مالی با تمرکز بر فناوری بیمه‌ای و خدمات فاوای مورد نیاز صندوق‌های بازنشستگی است،یادآور شد: سرمایه صندوق "فنابا" معادل 10 میلیارد تومان و ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری 100 هزار تومان است که مبلغ پرداختی از ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری در دوره پذیره‌نویسی 20 درصد و مبلغ تعهد شده از ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری 80 درصد است؛ به این معنا که سرمایه‌گذار 20 درصد مبلغ را به هنگام پذیره‌نویسی و 80 درصد را در آینده و به درخواست مدیر صندوق پرداخت می‌کند.

عشقی نژاد از دوره فعالیت هفت ساله این صندوق سخن گفت و افزود: پذیره‌نویسی واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه فناوری بازنشستگی در بازار سوم فرابورس انجام می‌شود و کارگزار پذیره‌نویسی آن شرکت کارگزاری صباجهاد است.

وی تصریح کرد: تعداد کل واحدهای سرمایه‌گذاری این صندوق معادل با یکصد هزار واحد است که 51 هزار واحد آن متعلق به موسسان بوده و 49 هزار واحد نیز پذیره‌نویسی می‌شود.

عضو هیات مدیره و ارکان صندوق "فنابا" با یاداور شدن اینکه نحوه تسویه و پایاپای این صندوق پس از دو روز معاملاتی T+2  است، عنوان کرد: حداقل تعداد واحد قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی حقیقی و حقوقی یک هزار واحد و حداکثر تعداد واحد قابل خریداری 10 هزار واحد است.

عشقی نژاد با بیان اینکه صندوق "فنابا" نخستین صندوق جسورانه در حوزه بازنشستگی و هفتمین صندوق از این دست در فرابورس است ، عنوان کرد: با نگاهی به عملکرد صندوق‌های سرمایه گذاری فعال در حوزه سالمندی و بازنشستگی در اقتصادهای بزرگی همچون اروپا و آمریکا می‌توان دریافت این صندوق‌ها علاوه بر بازده مناسب توانسته‌اند برخی مشکلات درگیر با حوزه بازنشستگی را نیز برطرف کنند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: