تعداد بازدید : ۶۹۰
کد خبر : ۱۸۲۹۲۶
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز؛
۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
کارشناس بازار سرمایه گفت: در حال حاضر وضعیت بنیادی بازار مطلوب بوده و ریسک سرمایه‌گذاری در بازار کاهش یافته و درآینده نیز شاخص بازار ریزش زیادی را تجربه نخواهد کرد.

به گزارش بورس نیوز، در چندماه اخیر به دلایل مختلفی از جمله افزایش نرخ ارز و نزدیکی به موعد اعمال تحریم های آمریکا بازار سرمایه کشور نوسانات متعددی را تجربه کرده اما اکنون با وجود گذشت 2 روز از تاریخ اعمال این تحریم ها شاهد رشد شاخص کل بازار هستیم.

در این خصوص محسن رحمتی مدیرعامل کارگزاری تدبیر گران فردا به بورس نیوز گفت: افزایش نرخ ارز در چندماه اخیر تاثیرات مثبتی را برای بازار سرمایه به همراه داشت که هنوز هم اثرات آن در برخی صنایع دیده می شود به همین دلیل در حال حاضر وضعیت کلی و بنیادی بازار مطلوب است.

وی ادامه داد: باوجود اتفاقات مثبت ناشی از افزایش نرخ ارز در بازار اما برخی از سرمایه گذاران به دلیل ریسک زیاد نگران بوده و به طور محتاطانه اقدام می کردند.

رحمتی با تاکید براینکه در حال حاضر وضعیت بنیادی بازار مطلوب است، گفت: ریسک سرمایه گذاری در بازار کاهش یافته و درآینده نیز شاخص بازار ریزش زیادی را تجربه نخواهد کرد.

کارشناس بازار سرمایه افزود: هنوز هم در برخی صنایع شاهد ریسک بالا برای سرمایه گذاری هستیم اما در مقابل صنایعی قرار دارند که ریسک کمتری دارند و سرمایه گذاری در آن ها جذابیت دارد و درآینده ای نزدیک این صنایع رشد زیادی را تجربه خواهند کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: