تعداد بازدید : ۲۵۶۶
کد خبر : ۱۸۳۶۶۰
سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس:
۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس گفت: در این روزها که شاهد افرایش قیمت ارز هستیم در بازارهای ارز و خودرو به عنوان صنعت مادر و ملی اختلال و التهاب ایجاد می‌کنند

به گزارش بورس‌نیوز، حسین مقصودی در خصوص تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه قیمت‌گذاری خودروهای تولید داخل و طرح سوال وی از وزیر صمت، اظهار کرد: به دلیل افزایش بی‌رویه قیمت خودرو که در جلسات روز گذشته با فعالان صنعت خودرو در این زمینه تصمیماتی گرفته شده است تا قیمت محصولات را به 5 درصد کمتر از قیمت‌های بازار افزایش دهند تقاضای طرح سوال از وزیر صمت را مطرح کرده‌ام.

افزایش قیمت خودرو اعتماد عمومی به دولت را کاهش می‌دهد

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: افزایش قیمت خودرو به میزان 5 درصد کمتر از بازار باعث می‌شود تا مردم باور نکنند که دولت در افزایش بی رویه قیمت‌ها و دلال بازی‌ها دخالت نداشته و دست‌های پشت پرده وجود ندارد.

افزایش قیمت خودرو مغایر سیاست کلان کشور است

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب با اشاره به اینکه سوال من از وزیر صنعت، معدن و تجارت که آن را نیز پیگیری می‌کنم در خصوص دلایل افزایش قیمت خودرو است که با سیاست‌های کلان کشور، سیاست‌های صریح مجلس مغایرت دارد و به نوعی عدم همراهی با مردم محسوب می‌شود، ادامه داد: چرا در این روزها که شاهد افرایش قیمت ارز هستیم در بازارهای ارز و خودرو به عنوان صنعت مادر و ملی اختلال و التهاب ایجاد می‌کنند.

افزایش قیمت خودرو زنگ خطر استیضاح آقای رحمانی را نیز به صدا در می‌آورد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دلایل افزایش بی مهابای قیمت خودرو را حتی اگر منجر به استیضاح وزیر صنعت نیز شود پیگیری می‌کنیم، عنوان کرد: وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت باید بداند دلیل اصلی استیضاح آقای شریعتمداری در پست وزارت صمت بحث افزایش قیمت خودروها مخصوصا در خانواده پراید بود و این موضوع زنگ خطر استیضاح آقای رحمانی را نیز به صدا در می‌آورد.

خودروسازی‌ها به بخش خصوصی واگذار شود

این نماینده مردم در خانه ملت با بیان اینکه اگر آقایان توان مدیریت در صنعت خودرو را ندارند و مدعی هستند که دو خودروساز بزرگ کشور زیان‌ده هستند مدیریت‌ها را رها و خودروسازی‌ها را به صورت کامل به بخش خصوص واگذار کنند، تصریح کرد: مردم نمی‌‌توانند سرمایه و جان خود را بدهند و سالانه تعداد بسیار زیادی تصادف و قطع عضو شاهد و از سوی دیگر خودروسازان ادعای زیاندهی سالانه به میزان 2 هزار میلیارد را داشته باشند، نمی‌توانیم با حمایت از یک سیاست و مدل کاری حمایت و با جان مردم بازی کنیم.

تعیین قیمت خودرو بر مبنای بازار امکان‌پذیر نیست

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه به شدت مخالف افزایش قیمت خودرو هستیم و از مواضع خود کوتاه نمی‌آیم، خاطرنشان کرد: بعد از گذشت 40سال علی‌رغم حمایت‌های همه جانبه صنعت خودرو هر روز بحران و مشکل جدید دارد و کیفیت محصولات تولیدی نیز افت کرده است، نمی‌توان بعد از گذشت سه ماه از اختلال به وجود آمده در بازار قیمت‌ها را برمبنای آن تعیین کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: