تعداد بازدید : ۸۷۰
کد خبر : ۱۸۳۶۹۳
رئیس اتاق اصناف فیروزکوه:
۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
تشکیل این اتاق فکر در راستای تعیین راهکارهایی برای حل مسائل ومشکلات و نیازمندی‌های خانواده اصنف برای اذتقای جایگاه و بهینه‌سازی عملکرد الزامی است.

به گزارش بورس‌نیوز، محمد کیا اظهار کرد: تشکیل این اتاق فکر در راستای تعیین راهکارهایی برای حل مسائل ومشکلات و نیازمندی‌های خانواده اصناف برای اذتقای جایگاه و بهینه‌سازی عملکرد الزامی است.

نماینده اتاق اصناف ایران در تهران با اعلام فعالیت بیش از ۳هزار و۵۰۰ واحد صنفی با جواز کسب در فیروزکوه، از فعالیت بی ضابطه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در شهرستانهای کوچک انتقاد کرد وافزود:متاسفانه باتوجه به افتتاح وفعالیت این فروشگاه‌ها بدون در نظر گرفتن شرایط بازار واشباع فعالیت،خصوصا در شهرستانهای کوچک ومحروم؛ شاهد آسیب‌پذیری واحدهای صنفی خرد و کوچک هستیم به طوری که این واحدها توان رقابت با این فروشگاه‌ها را براساس رانت امکانات وتامین منابع فروشگاه‌های زنجیره‌ای ندارند.

وی افزود:براین اساس در سه سال فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای در فیروزکوه شاهد تعطیلی بیش از ۱۰۰ واحد صنفی در این شهرستان بودیم.

کیا با انتقاد از اینکه تعیین مالیات عملکرد ودریافت مالیات بر ارزش افزوده صنوف فیروزکوه براساس شرایط درآمدی و بازار تهران و توافقات با اداره دارایی در مرکز صورت می‌گیرد، ادامه داد: در شرایطی که جمعیت این شهرستان شناور بوده و به عنوان بازار درآمد صنوف فیروزکوه در زمستان نسبت به تابستان به نصف کاهش می‌یابد ولی اداره دارایی در تعیین مالیات عملکرد و مالیات برارزش افزوده این شرایط را در بر نمی‌گیرد و در کنار آن درآمد واحدهای صنفی این شهرستان را براساس درآمد بازار تهران ومرکز لحاظ می‌کند.

این فعال صنفی در خصوص مالیات برارزش افزوده نیز اظهار کرد: درحالی که طبق قانون تمام صنوف مشمول باید مجهز به صندوق مکانیزه وحسابدار ودفتر شوند، ولی این مالیات براساس صندوق تعیین نمی‌شود وبه صورت سلیقه ای تعیین ودریافت می‌شود،براین اساس ضرورت بررسی مجدد ورفع موارد ایراد وابهام توسط مراجع ذیربط احساس می‌شود.

نماینده اتاق اصناف ایران از رکود بازار وکاهش میزان کسب وکار صنوف خبر داد واضافه کرد: از هیات رئیسه دور ۷ اتاق اصناف ایران تقاضا داریم رفع مشکلات صنوف مثل تعیین مجدد سقف وحدود صنفی وپیگیری دریافت سهم اصناف از محل جرایم تخلفات صنفی در راستای حل مشکلات شدید مالی وامکانات واحدهای بازرسی اصناف را درالویت فعالیتهای خود قرار دهد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: