تعداد بازدید : ۹۶۹
کد خبر : ۱۸۳۷۲۳
کارشناس بازار سرمایه:
۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۴
با ثبات نسبی که در بازار دلار شکل میگیرد،عاملی که میتواند باعث تحرک بازار سرمایه شود، قیمت کامودیتی‌هاست که باید به آن‌ها توجه ویژه‌ای شود.

به گزارش بورس‌نیوز، کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: با ثبات بازار ارز، ریسک ناشی از تعییرات لحظه‌ای نرخ دلار که عامل منفی برای بازار سرمایه به شمار میرفت از بین خواهد رفت و به مرور قیمت سهام، خود را با نرخ دلار بازار آزاد که در محدوده ۱۲تا۱۳ هزارتومان است،هماهنگ می‌شود و بازار به ثبات و رشد نسبی خواهد رسید.

میثم رادپور در ادامه افزود: بطور کلی با جمع‌بندی شرایط موجود از افزایش نرخ فروش شرکت‌ها و به دنبال آن رکود حاکم بر فضای اقتصادی جامعه،به نظر میرسد رشد بعدی بازار با شیب ملایمتر و با ثبات بیشتری همراه خواهد بود.

وی گفت: با ثبات نسبی که در بازار دلار شکل میگیرد،عاملی که میتواند باعث تحرک بازار سرمایه شود، قیمت کامودیتی‌هاست که باید به آن‌ها توجه ویژه‌ای شود.

رادپور خاطرنشان کرد: آرامش روابط تجاری بین چین و آمریکا باعث خواهد شد که در بازار کامودیتی‌ها یک ثبات نسبی شکل گرفته و ریسک عدم ثبات قیمتی در آن‌ها کاهش یابد.

وی ادامه داد: این آرامش بین روابط دو قطب اصلی اقتصادی جهان را میتوان ناشی از عدم تعیین تعرفه بین آن‌ها دانست که این خود میتواند باعث آرامش در روابط تجاری بین این دو کشور شده و به تبع باعث ثبات در وضعیت کامودیتی‌ها شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: