تعداد بازدید : ۴۸۸
کد خبر : ۱۸۳۸۹۰
معاون وزیر نفت:
۰۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت گفت: موضوع صادرات که بیش از هربخش از سوی نهادهای تجاری و خصوصی صورت می گیرد مانند خود بخش خصوصی در دوران طفولیت بسر می برد و طبعا درمقطع فعلی باید از سوی متولیان صادرات مورد مراقبت و حمایت بیشتری قرار بگیرد.
به گزارش بورس نیوز، امیرحسین زمانی‌نیا، پیرامون موضوع حمایت دولت از بخش خصوصی در امر صادرات، با بیان این که دولت می تواند تسهیلات بیشتری برای صادرکنندگان ایجاد کند گفت:بی شک موضوع صادرات مبحث بسیار مهمی است و این نیاز به یک هم افزایی بین موسسات دولتی و بخش خصوصی دارد که تا زمانی که این شکل کار مد نظر قرار نگیرد نمی توان حوزه صادرات را چندان موفق ارزیابی کرد.

وی افزود: بخش خصوصی در کشور ما در طفولیت است و بدیهی است که رویکرد های حمایتی باید درموردش شکل بگیرد تا نمو و رشد کند منتها واقعیت این است که هم اکنون دولت در موقعیت مناسبی برای یک حمایت مناسب قرار ندارد.

معاون وزیر نفت همچنین گفت: اگر پاسخی دقیق در این زمینه را خواستار باشید باید آن را از وزارت صمت پیگیری کنید چرا که متولی بخش صادرات این وزارتخانه است .

وی افزود: به اعتقاد من در این مقطع زمانی که می بینیم بخش خصوصی ما ضعیف است بی شک  نهادهای مسئول باید به موضوع توجه بیشتری نشان بدهند و موانع صادراتی را از پیش پای صادرکنندگان بردارند.

وی در پاسخ به اینکه آیا می پذیرید که وزارت صنعت هم به شکلی روشن پاسخگوی این مسئله نیست و در حوزه صادرات مواد و محصولات هیدروکربوری و نفت و گاز و پتروشیمی، نهادی مانند وزارت نفت باید پا به این میدان بگذارد، گفت:بله می پذیرم.ولی باید به یاد داشته باشیم که در حال حاضر وزارت نفت نیز درشرایطی نیست که افزون بر وظایف خود مسئولیت های دیگری را هم به دوش بکشد، اما من همچنان معتقدم موضوع صادرات مقوله ای است که باید به شکلی جدی آن را مورد توجه قرار داد.

زمانی نیا اظهار داشت: بسیاری از کشورهای هدف صادراتی ایران هم منتظر گشایش هایی هستند که باید از سوی اروپا صورت بگیرد تا بر آن اساس تعاملات تجاری خود با ما را آغاز کنند.
این مقام مسئول تاکید کرد: پیش بینی و تحلیلی زمان حال و آینده بخشی از کار ما می باشد و این درحالی است که همه درانتظار اروپا درخصوص برجام هستیم چون تا کنون ما حرکت قابل اشاره ای از آنها ندیده ایم.

به گزارش ستاد خبری ایران اکسپو، زمانی‌نیا در پایان گفت: ثبات در تعادل استراتژیک بین کشورها نیازمند اقداماتی است که انتظار می رود از سوی اروپا به انجام برسد و بر این اساس کشورهایی مانند روسیه، چین، انگلیس، فرانسه، آلمان و همچنین ژاپن، هند و برزیل نیز باید بتوانند در این میان نقش خود را به بهترین شکل ایفا کنند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: