تعداد بازدید : ۷۱۷
کد خبر : ۱۸۴۳۳۵
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
در هفته گذشته به دلیل نزول شاخص بازار شاهد افزایش فروش توسط حقیقی‌ها بودیم که این امر مبتنی بر هیجان بوده و گزارش‌های شش‌ماهه نشان دهنده ثبات در روند سودآوری شرکت‌ها است.
Image result for ‫گزارش های شش ماهه شرکت ها‬‎

به گزارش بورس نیوز، پس از ریزش هیجانی شاخص در چند روز اخیر، طی روز گذشته ایفای نقشحقوقی‌هادر بازار مشاهده شد که این امر شاخص را از قرمز پوشی نجات داد تا موجب رشد 3284 واحدی فراهم شود

محسن محمدی مدیرعامل کارگزاری سرمایه‌گذاری ایرانیان بهبورس‌نیوزگفت: طی هفته گذشته، به دلیل نزول شاخص بازار افزایش فروش سهام توسطافراد حقیقی کاملاً محسوس بود که این امر مبتنی بر هیجان بوده و گزارش‌های شش‌ماهه نشان‌دهنده ثبات درروندسودآوریشرکت‌ها است.

وی بابیان اینکه حتی کاهشنرخ تسعیر ارزو دلار نیز تأثیری درروند سودآوری شرکت‌ها نخواهد داشت، افزود: شاید نرخ دلار از حدود 16000 تومان به 8000 تومان کاهش یابد اما در حال حاضر در کانال 12000 تومان به ثبات رسیده که این امر نویدبخش سودآوری شرکت‌ها در بلندمدت خواهد بود.

کارشناس بازار سرمایه افزود: با توجه به منفی بودن شاخص در روزهای گذشته اکنون شاهدروند اصلاحیخواهیم بود که این موضوع امری طبیعی است.

صنعت پتروشیمی میانبری برای دور زدن تحریم‌ها

محمدی با اشاره به صادرات‌محور بودن صنعت پتروشیمی نیز گفت: این صنعت مزیت رقابتی را به همراه داشته ضمن آنکه جزو صنایع سودآور نلقی می‌شود اما در کوتاه‌مدت شاید بر اساس برخی قوانینی که تصویب می‌شود، سود این شرکت‌ها دستخوش تغییراتی شود.

وی بابیان اینکه با توجه به اعمال تحریم‌ها و گمانه‌زنی‌های رایج در خصوص کاهش صادرات این شرکت‌ها نوساناتی در سهام آن‌ها ایجادشده اما جای نگرانی ندارد، گفت: مصرف‌کنندگانمواد پتروشیمیایران در سطح بین‌الملل نسبت به مصرف‌کنندگان نفت شرکت‌های کوچک‌تری هستند و محصولات پتروشیمی نیز در بازار خرده‌فروشی به فروش می‌رسد بنابراین امکان دور زدن تحریم‌ها در این صنعت بیشتر است.

کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه در خصوص صنعت پتروشیمی باید خوش‌بین بود،گفت: این صنعت حتی باوجود صرف هزینه‌های گزاف بازهم می‌تواند از بند تحریم‌ها رهایی یافته و کشور را از فشار اقتصادی نجات دهد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: