تعداد بازدید : ۶۶۶
کد خبر : ۱۸۴۳۷۹
در پنج سال گذشته؛
۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
مدیرکل منطقه چین شرکت بوئینگ با اشاره به اینکه این شرکت در ۴۵ سال گذشته دو هزار هواپیما به چین فروخته است اعلام کرد از این تعداد، هزار هواپیمای آن در پنج سال گذشته و از سال ۲۰۱۳ تا کنون به چین فروخته شده است.
به گزارش بورس نیوز، 'جان برونز' روز دوشنبه اعلام کرد نخستین هواپیما بوئینگ در سال 1973 میلادی و دوهزار مین آن نیز 30 نوامبر به چین تحویل شده است.

آخرین هواپیمایی که شرکت بوئینگ 30 نوامبر به چین تحویل داد، مدل 737 ماکس است و در شرکت هواپیمایی 'شیا من' چین به خدمت گرفته خواهد شد.

آمارها نشان می دهد در حال حاضر از هر 4 فروند هواپیمای ساخت بوئینگ، یک فروند به چین تحویل داده می شود.

پیش از این شرکت بوئینگ در بررسی های خود پیش بینی کرده بود که چین در 20 سال آینده یعنی تا سال 2037 میلادی حدود 7 هزار و 690 فروند هواپیما خریداری خواهد کرد.

قبلا پیش بینی شده بود که چین تا سال 2037 میلادی 7 هزار و 240 فروند هواپیما خریداری خواهد کرد اما گزارش جدید رشد 6.2 درصدی خرید را در مقایسه با گزارش قبلی نشان می دهد.

بر اساس گزارش بوئینگ، تا سال 2037 میلادی معادل 18 درصد از کل هواپیماهای مسافربری تجاری دنیا در اختیار ناوگان هواپیمایی جمهوری خلق چین خواهد بود.

با این حساب چین در دو دهه آینده کماکان یکی از بزرگترین خریداران هواپیما از شرکت های هواپیمایی ایرباس و بویینگ خواهد بود که بیشترین سهم را در این بازار در اختیار دارند.

چین بزرگترین بازار هواپیمایی رو به رشد دنیا محسوب می شود به همین دلیل ایرباس و بویینگ به عنوان بزرگترین سهامداران این بازار، کارخانه های مونتاژ قطعات در چین ایجاد کرده اند.

احتمالا شرکت های هواپیمایی اروپایی و آمریکایی به این نتیجه رسیده اند که طبقه متوسط چین تا دو دهه دیگر سه برابر خواهد شد و هواپیماهای بیشتری در این بازار نیاز خواهد بود.

چین تا دو دهه دیگر برای حفظ ناوگان هواپیمایی خود و پشتیبانی خدماتی آن دستکم باید یک هزار و 500 میلیارد دلار هزینه کند.

بوئینگ همچنین پیش بینی کرده است تا 20 سال آینده جهان به 790 هزار خلبان نیاز دارد که 251 هزار نفر از این تعداد به آسیا و اقیانوسیه اختصاص دارد.

براساس این گزارش، آمریکا شمالی و اروپا به ترتیب با 206 و 146 هزار خلبان در جایگاه دوم و سوم نیاز به خلبان قرار دارند.

شرکت بوئینگ اعلام کرد چین در حوزه آسیای جنوبی بیشترین نیاز به خلبان را در 20 سال آینده خواهد داشت.

انتظار می رود منطقه آسیا - اقیانوسیه علاوه بر خلبان، به 257 هزار تکنسین هوایی و 321 هزار خدمه پرواز نیاز داشته باشد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: