تعداد بازدید : ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۸۴۳۹۶
ساعت پنج و نیم/ 46
۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۰
ساعت پنج و نیم امروز نیم‌نگاهی دارد به گیر و دار خودرویی ها در کاهش یا افزایش قیمت تا رشد ۳۱۶۶ واحدی شاخص بورس.
به گزارش بورس نیوز، شنیده شده که انجمن صنفی پتروشیمی پیگیری‌هایی داشته تا بنا به اظهارات سازمان برنامه‌وبودجه، هیئت دولت مبنی بر آزادسازی نرخ ارز خوراک صنایع پتروشیمی مکاتباتی را با کمیسیون اقتصادی دولت مبنی بر آزادسازی قیمت اوره تحویلی به وزارت جهاد کشاورزی داشته باشد.

شایعه‌ای از نوع خانه‌خراب‌کن


درحالی‌که آتش بنزین طی روزهای گذشته فرانسه را با چالش عجیبی مواجه کرده املا شایعه بنزین لیتری 5 هزار تومان نیز دستخوش نااهلانی بود که می‌خواهند از آب گل‌آلود که وزارت نفت برای کارت سوخت و نرخ بنزین درست کرده ماهیگیری کنند.

خوشبختانه بهارستانی‌ها این بار درصدد آن برآمدند که در قبال این نرخ قد علم کنند ولی این شایعه خیلی زودتر از تشنج بازار فروبشیند.

سایه سیمرغ از سر کشاورزی کم شد

امروز طبق قانون و برنامه دولت مبنی بر خروج بانک‌ها از بنگاه‌داری بانک کشاورزی شخم واگذاری دو شرکت سیمرغ و کشت و صنعت کارون را به بخش خصوصی زد تا مراحل پذیرش اولیه یکی از بزرگ‌ترین تولید کندگان تخم‌مرغ در خاورمیانه به بازار سرمایه زده شود.

خروج یک هم‌پیمان در ابری تیره

وزیر انرژی قطر اعلام کرده که در سال 2019 از اوپک خارج خواهد شد اما باید تصمیم مسئولان نفتی کشور را هم مورد ارزیابی قرارداد که آیا ایران هم برای تکان دادن بازار نفت مدعی خروج از اوپک خواهد شد یا خیر چراکه خبر خروج دو غول نفتی از اوپک می‌تواند تمامی شاخص‌های طلای سیاه را تا مرز انفجار تکان دهد

تحویل فوری در بورس کالا

بنا بر شنیده‌ها از برخی کارگزاری‌ها؛ فولاد ارفع ظاهرا حداکثر تا سقف ۷ هزار تن عرضه شمش ۳۱۷۸۰ ریال در بورس کالا تحویل فوری دارد؛ اطلاعات تکمیلی عرضه‌ها؛ عصر و پس از تایید و ثبت در سایت بورس کالا تقدیم حضورتان خواهد شد.

خودوریی‌ها همچنان در گیرودار کاهش یا افزایش

درحالی‌که سهامداران گروه خودرویی  در باد صحبت‌های دیشب نماینده مجلس در شبکه خبر خوابیده‌اند امروز برخی با برداشت غلط به استقبال این سخنان رفته و بازار این گروه دستخوش تغییرات مقطعی شد اما واقعیت آنجاست که خودروسازان عزم جدی برای افزایش قیمت‌ها گرفته‌اند و در فرصتی مناسب قیمت‌های جدید به نمایندگی‌های آن‌ها ابلاغ خواهد شد.

شاخص بورس ۳۱۶۶ واحد رشد کرد

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد یک میلیارد و 382میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش 381 میلیارد تومان در 120 هزار نوبت دادوستد شد و شاخص بورس با رشد 3166واحدی در ارتفاع 166 هزار و 304واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین شد و در مقابل نمادهای معاملاتی پتروشیمی جم، مخابرات ایران و ارتباطات سیار ایران با افت خود مانع افزایش بیشتر شاخص بورس شدند.
.
شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت سر گذاشتند به‌طوری‌که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 920واحد، کل (هموزن) 293واحد، قیمت (هموزن) 206واحد، آزاد شناور 3910واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم به‌ترتیب 2716و 4451واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 748 میلیون ورقه به‌ارزش 645میلیارد تومان در 104هزار نوبت، آیفکس 49 واحد رشد کرد و در ارتفاع  1824 واحد قرار گرفت.

رشد 40 درصدی صادرات طلای سرخ

اکنون دلالان قدرت تعیین قیمت ندارند اما وزارت جهادکشاورزی متولی تعیین قیمت این کالا شده و سوالی که مطرح می‌شود آن است که آیا قیمت پایه زعفران برای سال جاری تعیین و اعلام شده؟ اما از سویی دیگر روند صادرات این محصول روبه رشد بوده و در نیم‌سال نخست سال جاری با رشد 40درصدی مواجه شده است.

تهاتری به نفع صادراتی‌ها

عدم همگن بودن عرضه‌وتقاضا در بسیاری از کالاهای کشاورزی به ضرر کشاورز تمام شده و این موضوع در قصه زعفران نیز صدق می‌کند بنابراین اگر عرضه به‌مراتب تقاضا بیشتر باشد، چوب تلخ کاهش قیمت بر تن زعفران می‌نشیند.

رستگاری در بودجه 98

امروز معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه کشور در نخستین همایش ملی بانکداری شرکتی گفت بدهکاران بانکی می‌توانند با ارائه مطالبات خود از دولت، این بدهی را به بانک منتقل کرده تا بانک‌ها مطالبات را از بانک‌مرکزی خواسته و این بانک نیز وجوه را با دولت تسویه کند  که این امر گام بلندی در راستای تسویه وجوه و مطالبات اشخاص حقیقی و حقوقی محسوب می شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: