تعداد بازدید : ۷۱۸
کد خبر : ۱۸۴۵۱۷
مدیرعامل گروه سپهر صادرات گفت:
۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳
مدیرعامل گروه سپهر صادرات گفت: بسیاری از مردم به دنبال یک بازار نقدشونده و شفاف هستند تا بتوانند با آرامش خاطر در آن سرمایه‌گذاری کرده و نگاه بلندمدت و میان مدت به آن داشته باشند.

به گزارش بورس‌نیوز، بهروز خدارحمی، اظهار کرد: در دو هفته اخیر جو عمومی بورس تهران درگیر ابهاماتی بود که از اطراف به این بازار تزریق میشد. با توجه به اینکه از نگاه سهامداران ابهامات همواره به عنوان ریسک مطرح است، این موضوع باعث شد تا شاهد تشدید فضای احتیاطی در معاملات باشیم.

وی در ادامه توضیح داد: موضوعاتی از قبیل تسهیل روند سیاست‌های ارزی بانک‌ها، برنامه افزایش سرمایه این شرکت‌ها ، قیمت‌گذاری‌های صادراتی و تعیین سیاست‌های شبکه ارزی نیما از جمله مواردی بود که ابهام در روند بازار سرمایه را افزایش داده بود.

خدارحمی در ادامه با اشاره به مکانیسم معاملات بازیگران حقوقی طی این مدت ، بیان کرد: حقوقی‌ها همواره در معاملات بورس نمی توانند نقش حریدار داشته باشند. با این حال این گروه همواره مراعات لازم را در خرید و فروش دارند.

وی افزود: در یک دوره بازیگران بزرگ اقدام به جمع آوری بسیاری از صفوف عرضه شده در بازار کردند و در نقش حمایت‌کننده به خوبی حضور داشتند. با این حال مشکلات به وجود آمده در روند بورس، مصادف با نیاز این گروه به فروش بسیاری از سهام شد؛ در نتیجه در بعضی روزها فروش آن‌ها مزید بر علت افت شاخص کل شد.

گذر بورس از مسیر ریسک

مدیرعامل گروه سپهر صادرات در بخش دیگری از اظهاراتش به عبور بورس از سایه ابهامات اشاره کرد و گفت: طی چند روز اخیر تحرکات بانک مرکزی در خصوص مسائل ارزی به نفع بازار سرمایه بوده است.

وی افزود: موضوعاتی از قبیل کنترل سفته‌بازی در بازار ارز، تبیین قوانین جدید در خصوص چک‌های تضمینی باعث می‌‌شود که سرمایه‌گذاران به دنبال بازاری شفاف برای سرمایه‌گذاری باشند.

خدارحمی در ادامه این عوامل را دلیل ورود نقدینگی‌های جدید به بورس دانست و گفت: پیش‌تر، افراد می‌‌توانستند در بازارهای رقیب بدون پذیرش هرگونه ریسک سود‌های چندبرابر بیش تر از بازارهای سرمایه کسب کنند و این موضوع بیشترین ضربه را به اقتصاد وارد می‌‌کرد. با این وجود در شرایط کنونی به نظر می‌‌رسد یک بازار شفاف با سود‌های جذاب مدنظر سرمایه‌گذاران است که بازار سرمایه بهترین گزینه است.

بورس، هدف جدی سرمایه‌گذاران

وی در ادامه بیان کرد: خوشبختانه فرهنگ سرمایه‌گذاری در ایران مسیر رشد را طی می‌‌کند. بسیاری از مردم به دنبال یک بازار نقدشونده و شفاف هستند تا بتوانند با آرامش خاطر در آن سرمایه‌گذاری کرده و نگاه بلند مدت و میان مدت به آن داشته باشند.

این کارشناس بازار سرمایه به ارائه لایحه بودجه 98 به مجلس و اثر آن در بازار اشاره کرد و گفت: در طی سال‌های اخیر یکی از معایب بزرگ در نگارش بودجه مربوط به عدم توجه لازم به بازار سرمایه بود. با توجه به ابعاد اقتصاد کشور، بازار سرمایه جایگاه چندان بزرگی در بودجه نداشت.

وی افزود: با توجه به حمایتی که این مدت دولتمردان از بورس داشته اند، این امیدواری وجود دارد سهم بازار سرمایه دربودجه 98 بیش از قبل باشد. بازار سرمایه باید حجم مسئولیت بیشتری را در اقتصاد به عهده داشته باشد تا بتواند به عنوان یک بازوی اصلی راهگشای بسیاری از مشکلات باشد.

خدارحمی همچنین بیان کرد: کماکان نرخ ارز در کشور به گونه‌ایست که انتظار اثرگذاری آن فعالیت شرکت‌ها وجود دارد. با توجه به ارزندگی که در قیمت بسیاری از شرکت‌ها به وجود آمده است این انتشار وجود دارد شاهد تغییر فضای ذهنی سهامداران باشیم.

وی در پایان بیان کرد: به طور کلی شواهد حاکی از تدوام رونق در بورس است. یعنی عوامل اثر گذار به گونه‌ای هستند که انتظار رونق در بازار سهام وجود دارد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: