تعداد بازدید : ۳۶۵
کد خبر : ۱۸۴۶۹۱
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:
۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۶
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در نشست اعضای اوپک در وین مقرر شد، اوپک یک میلیون و دویست هزار بشکه کاهش تولید داشته باشد اما ایران و ونزوئلا از کاهش تولید معاف شدند.

به گزارش بورس‌نیوز، سلام امینی با اشاره به اجلاس اخیر اوپک، اظهار کرد: در نشست اعضای اوپک در وین مقرر شد، اوپک یک میلیون و دویست هزار بشکه کاهش تولید داشته باشد اما ایران و ونزوئلا از کاهش تولید معاف شدند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی که در سفر وزیر نفت به وین در ترکیب هیئت همراه قرار داشت با اشاره به نشست اعضای اوپک، بیان کرد: پس از آیین افتتاحیه اجلاس اوپک، جلسات رسمی سازمان اوپک در مقر این سازمان در وین آغاز شد و کشورهای عضو مذاکرات را پیگیری کردند، در این جلسات تیم مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران به ریاست زنگنه با اقتدار دیپلماتیک خویش از حقوق مردم شریف ایران به شایستگی دفاع کرد.

مامور آمریکایی‌ها برای اثرگذاری بر تصمیمات اوپک چه کسی بود؟

وی افزود: طی این جلسات محرز گردید که فردی به نام برایان از سوی آمریکا به منطقه ماموریت یافته بود تا در نتایج و خروجی‌های تصمیم‌گیری‌های اوپک اثر بگذارد.

امینی ادامه داد: کشورهای امارات و عربستان تحت تاثیر فشارهای پنهان و پیدای آمریکا مترصد کاهش سهمیه نفتی ایران بودند که با واکنش قاطع وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران مواجه شدند تاجایی که مهندس زنگنه در نظر داشت در صورت عدم تحقق مطالبات جمهوری اسلامی ایران از اوپک، این اجلاس را ترک کند.

عمان در اجلاس اوپک همراه ایران بود و عراق محافظه کارانه عمل می‌کرد

نماینده مردم ایلام در خانه ملت گفت: کشور عمان در راستای خواسته‌های هیئت ایرانی همکاری مطلوبی داشت اما نماینده عراق با اتخاذ رویه‌ای محافظه کارانه یکی به نعل و‌ یکی به میخ می‌زد.

امینی اظهار کرد: در این مذاکرات فشرده هیئت دیپلماتیک ایرانی همچنان بر حفظ تولید سه میلیون و هشتصد هزار بشکه‌ای اصرار داشت که در نهایت طرف‌های مقابل در این راستا متقاعد شدند که اعضای اوپک یک میلیون و دویست هزار بشکه کاهش تولید داشته باشد، به نحوی که اعضای رسمی هشتصد هزار بشکه کاهش تولید و ایران و ونزوئلا از کاهش تولید معاف باشند.

مواجهه وزیر نفت با اعضای اوپک قابل تحسین است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه بنده به عینه شاهد آن بودم جسارت، اعتماد به نفس و اقتدار دیپلماتیک مهندس زنگنه در دفاع از حقوق مردم ایران بود که این مواجهه وزیر نفت با اعضای اوپک قابل تحسین است.

نماینده مردم ایلام در خانه ملت بیان کرد: به یُمن تلاش‌ها و موضع گیری‌های تخصصی و دیپلماتیک وزیر نفت، جمهوری اسلامی ایران در رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده موفق شد و در این اجلاس مطالبات ایران به ثمر نشست که اینجانب این پیروزی دیپلماتیک نفتی را به ملت شریف ایران تبریک می‌گویم.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: