تعداد بازدید : ۱۱۴۷
کد خبر : ۱۸۴۸۷۵
عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت:
۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۱
عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس از آغاز اجرای پروژه فرودگاه جدید چابهار خبر داد و گفت: اجرای این پروژه از سال‌‌های گذشته مطرح شده بود و خوشبختانه در ماه‌‌های اخیر روند اجرای آن سرعت گرفته است.

به گزارش بورس‌نیوز، علیم یارمحمدی از آغاز اجرای پروژه فرودگاه جدید چابهار خبر داد و گفت: اجرای این پروژه از سال‌‌های گذشته مطرح شده بود و خوشبختانه در ماه‌‌های اخیر روند اجرای آن سرعت گرفته است.

خرید 250 هکتار زمین برای اجرای پروژه فرودگاه جدید چابهار

نماینده مردم زاهدان در خانه ملت ادامه داد: برای اجرای پروژه فرودگاه جدید چابهار حدود 250 هکتار زمین خریداری شده، البته این اراضی در سال‌‌های گذشته دارای معارض بود، که خوشبختانه مشکلات پیرامونی آن رفع شد.

مذاکره با شرکت‌‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری در پروژه فرودگاه چابهار

وی گفت: در شرایط کنونی مدیریت منطقه آزاد چابهار به دنبال جذب سرمایه‌گذار برای اجرای پروژه فرودگاه چابهار است، البته مذاکراتی در این رابطه با برخی شرکت‌‌های خارجی صورت گرفته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: یکی دیگر از اولویت‌‌ها و اقدامات در دست اجرا، عملیاتی شدن فرودگاه باری در اطراف چابهار است که خوشبختانه این پروژه نیز در دست اجرا قرار دارد.

احداث فرودگاه مسافربری مکمل اصلی در توسعه بندر چابهار

یارمحمدی ادامه داد: قطعا توسعه زیرساخت‌‌های فرودگاهی در منطقه چابهار ضروری است، زیرا این مسئله مکمل اصلی در توسعه منطقه آزاد است، امروز بندر چابهار به مناطق مختلف جهان از جمله آسیای میانه، کشورهای عربی و آسیای دور دسترسی دارد و این مسئله می‌طلبد که زیرساخت‌‌های منطقه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: به طور حتم با احداث فرودگاه جدید چابهار شاهد شکوفایی اقتصادی و توسعه این منطقه خواهیم بود، زیرا امروز این منطقه با توجه به معافیت‌‌های تحریمی، ظرفیت‌‌های بسیاری در حوزه اقتصادی دارد و می‌تواند به دروازده تولید درآمد برای کشور تبدیل شود، از این رو ضروری است که زیرساخت‌‌های قابل قبولی داشته باشد.

منطقه چابهار علاوه بر فرودگاه، به آزادراه و خطوط ریلی نیز نیازمند است

وی گفت: علاوه بر توسعه زیرساخت‌‌های هوایی، منطقه چابهار نیازمند زیرساخت‌‌های جاده‌ای از آزادراه و توسعه زیرساخت‌‌های ریلی است، اما متأسفانه این موارد کمتر مورد توجه قرار گرفته است که باید برنامه‌ریزی کلانی در این حوزه صورت گیرد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس، چابهار را عامل اصلی توسعه کشور به ویژه شرق کشور دانست و گفت: به طور حتم چابهار از میان ۳ شاهراه شمال- جنوب اهمیت و جایگاه بالاتری داشته و بهترین مزیت ترانزیتی را دارد، از این رو توسعه خطوط ریلی می‌تواند به تحقق این جایگاه کمک کند.

همچنین لازم به ذکر است که عبدالغفور ایران‌نژاد نماینده مردم چابهار در خانه ملت نیز گفته بود که در حال حاضر از فرودگاه نظامی کنارک که در فاصله ۴۵ کیلومتری چابهار واقع‌شده برای رفت‌وآمد مقامات، سرمایه‌گذاران و گردشگران استفاده می‌شود که به دلیل نظامی بودن و امکانات و مساحت اندک، مناسب نیست کما اینکه همین حالا هم در این فرودگاه درگاهی موارد شاهد هجوم مسافران از پرواز‌های مختلف هستیم که به دلیل نبود امکانات و مساحت اندک، امکان خدمت‌رسانی به آن‌ها وجود ندارد و این اصلاً زیبنده سرمایه‌گذار و یا گردشگری که به چابهار سفرکرده نیست.

ایران‌نژاد: فاز اول مجموعه فرودگاهی چابهار نیاز به حجم سرمایه‌گذاری ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیارد تومان دارد

ایران‌نژاد گفت: از چند سال پیش ساخت یک فرودگاه جدید، بدون محدودیت و باقابلیت پذیرش بیشتر مسافر و پرواز برای چابهار در دستور کار قرار گرفت، بر اساس مطالعات انجام‌شده فاز اول مجموعه فرودگاهی چابهار که ظرفیت جابجایی یک‌میلیون مسافر در سال را دارد نیاز به حجم سرمایه‌گذاری ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیارد تومان دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"بموتو" به مجمع رفت

مجمع عمومی شرکت موتوژن در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ برگزار شد.

"زشریف" در مجمع به سرمایه رسید

شرکت کشت و صنعت شریف آباد در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.

"دکپسول" از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ برگزار خواهد شد.

مجمع "جم" با محور افزایش نقدینگی

شرکت پتروشیمی جم در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ مجمع عمومی فوق العاده برگزار خواهد کرد.

مجمع "ساربیل" نزدیک است

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان آرتا اردبیل در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: