تعداد بازدید : ۶۰۰
کد خبر : ۱۸۴۹۶۸
پس از اعلام کاهش تولید اوپک ومتحدانش؛
۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
نفت در نیویورک بشکه‌ای 52 دلار فروخته شد، یک دلار بیشتر از قیمت یک هفته گذشته، آن هم پس از اینکه اوپک و دیگر متحدانش اعلام کردند تولید را کاهش می‌دهند

به گزارش بورس نیوز، نفت در نیویورک بشکه‌ای 52 دلار فروخته شد، یک دلار بیشتر از قیمت یک هفته گذشته، آن هم پس از اینکه اوپک و دیگر متحدانش اعلام کردند تولید را کاهش می‌دهند. بلومبرگ گزارشی درباره وضعیت جدید بازار نفت منتشر کرده است.

طبق این گزارش، برنامه عربستان سعودی برای کاهش صادرات نفت به امریکا در ماه آینده، برنامه تولیدکنندگان اوپک و شرکای آنها برای کاهش تولید 1.2 میلیون بشکه نفت در روز را تقویت می‌کند.

اما حالا پیش‌بینی وضعیت بازار سخت است. شیل امریکا بی‌وقفه تولید می‌کند و این می‌تواند همچنان باعث کاهش قیمت‌ها شود.

مایکل کوهن، رییس تحقیقاتی بازار انرژی Barclays Plc در نیویورک می‌گوید: ممکن است بازار منتظر اقدامات اوپک بماند اما به نظر می‌رسد +OPEC قادر به کاهش مناسب تولید برای کاهش مازاد عرضه نفت نیست.

قیمت نفت خام در کمترین سطح از اوایل سال 2017 قرارگرفته است. در عین حال هم سرمایه‌گذاران کاهش تولید را ارزیابی می‌کنند.

آژانس بین‌المللی انرژی می‌گوید که قطع تولید برنامه ریزی نشده توسط اعضای اوپک ممکن است محدودیت‌های در نظر گرفته شده را دو برابر کند.

با این حال، بازار نگران است که تولید ناگهانی در تگزاس، نیومکزیکو و داکوتای شمالی ممکن است به هرگونه تغییر قیمت ضربه بزند.

قیمت نفت تگزاس در بورس نیویورک برای تحویل ژانویه 1.38 دلار کاهش یافته و به 51.20 دلار در هر بشکه رسیده بود. البته این قرارداد روز پنجشنبه با افزایش 1.43 دلار در هر بشکه به قیمت 52.58 دلار فروخته شد.

قیمت نفت برنت برای معامله ماه فوریه 1.17 درصد کاهش داشت و به قیمت 60.28 دلار در هر بشکه در بورس لندن فروخته شده بود. اما روز پنجشنبه با 2.2 درصد رشد مواجه شد.

نگرانی درباره تولید قوی نفت همچنان ادامه دارد. حتی با اینکه اکتشاف و استخراج در نفت شیل امریکا با کاهش 4 سکوی نفتی رخ داده است. میزان سکوهای نفتی تعطیل شده امریکا این هفته به 873 عدد رسید، این سومین کاهش در چهار هفته اخیر بوده است.

*عدم اطمینان بازار

در حالی که ارزیابی بازار برای تحلیلگران دشوار شده است، اما عده‌ای هم معتقدند وضعیت بازار نفت به 30 سال گذشته برگشته است. ارسال محموله‌های نفتی عربستان به امریکا در ماه آینده می‌تواند کمترین میزان در 30 سال گذشته باشد. با این حال گفته می‌شود باز هم ممکن است این رقم تغییر کند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: