تعداد بازدید : ۶۵۴
کد خبر : ۱۸۴۹۷۸
مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس گفت:
۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹
مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس گفت: افتتاح فضاهای علمی سرمنشا آموزش‌های تخصصی در بازار سرمایه است و سهام داران و ذینفعان را با آموزه‌های بورسی آشنا می‌کند و جامعه را با بورس و سرمایه‌گذاری پیوند می‌دهد.

به گزارش بورس نیوز، یاسر فلاح، اظهار کرد: افتتاح فضاهای علمی سرمنشا آموزش‌های تخصصی در بازار سرمایه است و سهام داران و ذینفعان را با آموزه‌های بورسی آشنا می‌کند و جامعه را با بورس و سرمایه‌گذاری پیوند می‌دهد.

مدیر عامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با اشاره به اینکه سایه چتر بازار سرمایه هنوز در کشور پهن نیست و همچنان به فرهنگسازی با موضوع سرمایه‌گذاری در بورس نیاز داریم، گفت: بورس یک فضای علمی است و بسیاری از افراد جامعه با دانش مالی آشنا نیستند، بر همین اساس نیز در سازمان بورس و اوراق بهادار و همچنین شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس تلاش می‌کنیم تا مسیر آشنایی جامعه با بازار سرمایه هموار شود و حجم سرمایه‌گذاری در این بازار قابل قبول باشد.

به گفته یاسر فلاح بازار سرمایه مجموعه ای تخصصی است اما راه ورود تازه واردین به بورس نیز مسدود نیست؛ ابزارهای مختلفی مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک در دسترس افرادی قرار دارد که به تازگی قصد ورود به بازار سرمایه را دارند و این ابزارهای کم ریسک برای سرمایه‌گذاران تازه وارد بسیار مناسب است. افراد حرفه‌ای هم می‌توانند ضمن استفاده از ابزار‌های پیشرفته تر یا خرید مستقیم سهام، به گردش چرخ اقتصاد کمک کنند.

مدیر عامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس در مقابل این پرسش که اصل اول ورود به بازار سرمایه چیست؟ پاسخ داد: یک راننده در اتوبان به علایم راهنمایی و رانندگی توجه می‌کند! در بازار سرمایه نیز تابلوهای راهنما داریم که مردم برای ورود به بازار باید به این تابلوها توجه کنند. سرمایه‌گذاران باید از سرمایه زندگی خود مراقبت کنند و از طریق شرکت‌های مجاز و مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار به بازار سرمایه وارد شوند، سبدی از سهام تشکیل دهند، بخشی از پس انداز‌های خود را به چرخه بازار سرمایه وارد کنند و با دید بلند مدت به این بازار وارد شوند. قرار نیست یک شبه در این بازار پولدار شد!

یاسر فلاح افزود: اکنون حدود 10 میلیون کد سهامداری صادر شده و امیدواریم مردم از طریق صندوق‌های با درآمد ثابت یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، وارد بازار سرمایه شده و از آن منتفع شوند. شاخص‌ها وقتی زیبا و چشم‌نواز هستند که مردم سود کنند. مادامی که سرمایه‌گذار سود نکند، شاخص بورس اگر به اعداد بسیار بالا هم برسد، زیبایی ندارد و دانش و تخصص، شرط سودآوری در زمان صعود شاخص است.

مدیر عامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس در پاسخ به این سوال که واکنش بازار سرمایه به فضای تحریم و تغییرات نرخ دلار و طلا چیست؟ گفت: نزدیک به 600 شرکت مختلف در بازار سرمایه حضور دارند و این شرکت‌ها از محل اتفاقاتی که در اقتصاد رخ می‌دهد، سود و زیان متفاوت کسب می‌کنند. من امیدوارم که بتوانیم با تدابیری که اندیشیده می‌شود از تحریم‌ها عبور کنیم و در مجموع معتقدم که آینده بازار سرمایه روشن است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: