تعداد بازدید : ۲۷۳۰
کد خبر : ۱۸۵۵۵۳
ساعت پنج‌ونیم/ 57 ؛
۰۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج و نیم امروز نیم‌نگاهی دارد به بودجه دولت در بخش درآمدها و تبدیل کارگزاری به آژانس مسافرتی.
غلام همت آن رند عافیت سوزم / معافیت مالیاتی در بودجه، نبود
به گزارش بورس‌نیوز، یکی از اساتید بورسی برای خرید فیل و طاووس به‌جای عزم به سفر به هندوستان، راهی کشور جنگ‌زده‌ای در سواحل مدیترانه شده تا شاید شکاری برای بازارسرمایه به‌همراه بیاورد تا در روزهای بی‌پولی بازار، دعوای دردی باشد اما متاسفانه بی‌راهه رفتن در پاره‌ای از اوقات جزو دروس مدیریتی بوده که نمی‌شود کتمان کرد، اما ای عزیزسفر کرده، خوش‌آمدی به وطن.

غزل حافظ، برای سرمایه حافظ‌نشینان
اعطای ریسک به بازاری که ترس ورود سرمایه دارد، نیاز است و حیات ؛ غزل 177 لسان‌الغیب چه زیبا گفت که «غلام همت آن رند عافیت سوزم؛ که در گداصفتی کیمیاگری داند».
چه خوش بود زمانی که با کافشن‌پاره تهمتی به بازار زد اما در همان حال، لبخندی بر دل بازار می‌نشست و حتی مسافرکش‌ها نیز در بازار آمدوشد داشتند و مردم برای سرمایه‌گذاری خانه می‌فروختند.


لایحه بودجه و نگاهی بدون ریسک
در‌حالی‌که شیخ‌حسن‌روحانی به‌منظور تنظیم دخل‌وخرج سالانه دولت، بودجه را به بهارستان برده بود، نکات جالبی از این بودجه مشاهده شد که قابل ذکر است.
در جستاری میان جزوات بودجه مشخص شده که بار دیگر حجم انتشار خزانه باردیگر تغییراتی را داشته و اینبار این رقم به 13هزارمیلیارد تومان رسیده و دریافت مطالبات قطعی دولت «وزراتخانه‌ها و موسسات دولتی» از اشخاص حقیقی و حقوقی تعاونی و خصوصی از طریق اوراق تسویه خزانه 2 هزار میلیارد تومان ذکر شده است.

پیشنهادی که در بودجه دیده نشد
طبق قول نائب رئیس هیات مدیره سازمان بورس، قرار بود که پیشنهاد معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی مطرح شود گویا این پیشنهاد چندان توافقی در پاستور و باب‌همایون بر آن نشده و حتی می‌توان گفت که پیشنهاد، گم شد.

دلار تا آب ببیند، شنا می‌کند
بازهم دلار، دلاری که این‌روزها بر نوسانات بازار موج‌سواری می‌کند و چشمکی به کانال 12هزارتومانی می‌اندازد، دلار امروز قیمت 11هزار و 300 تومان را زد تا بگوید من هم یکی از بازیگر‌های بازار هستم.
البته ‌نمی‌توان به سادگی از امکان اجاره کارت‌های بانکی هرات گذشت زیرا زمانی که دلار خلع‌سلاح شد تنها در گوشه‌ای از بازار نظاره‌گر فروکش‌کردن تب خود نشست اما حال که آبی دیده، می‌خواهد در آن شنا کند.
دلار ثابت کرده که نمی‌تواند محلی امن برای سرمایه‌گذاری باشد که بیراهه نیست در فضای امنیتی بازار که سرمایه با دقت به هر موضوعی واکنش نشان می‌دهد، ریسک سرمایه‌گذاری در دلار با خطری در حد، خطر مرگ و خودسوزی برابری می‌کند.

کارگزارها در آژانس‌های مسافرتی
درحالی که دورنمای صنعت کارگزاری به ظن بسیاری از فعالان این حوزه چندان مناسب و خوشایند دیگر نیست، شنیده شده که برخی از این کارگزاری‌ها عزم سفر به کانادا کرده و بقچه خود را بسته‌اند تا ترک دیار کنند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: