تعداد بازدید : ۷۴۵
کد خبر : ۱۸۵۷۳۲
معاون رفاه اجتماعی عنوان کرد:
۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
معاون رفاه اجتماعی وزیر کار با اشاره به گستردگی درخواست‌ها و شکایات مربوط به یارانه‌های نقدی گفت: در پنج سال اخیر ۵ برابر کل شکایات دیوان عدالت اداری، درباره وضعیت یارانه‌ها شکایت داشته‌ایم.
به گزارش بورس نیوز، احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره وضعیت شناسایی دهک‌هایی که بر اساس بودجه سال آینده کل کشور قرار است یارانه آنها حذف شود، گفت: در رابطه با شناسایی چند مسئله وجود دارد؛ اول، سیستم و بانک اطلاعاتی، دوم، درخواست و پافشاری مردم و سوم رسیدگی به این درخواست‌ها و شکایات است.

وضعیت پیچیده درخواست‌ها

وی ادامه داد: وضعیت درخواست‌ها بسیار پیچیده است؛ برای نمونه فردی را داشته‌ایم که نسبت به قطع یارانه‌اش اعتراض داشته، وقتی به او گفته می‌شود که معامله ملکی به مبلغ ۸ میلیارد تومان داشته می‌پذیرد اما می‌گوید من حقوق ندارم و یا در مورد دیگر پزشکی داشتیم که می‌گفت من پزشک متخصص هستم اما فوق تخصص نیستم. شاید اینها شوخی به نظر برسد ولی واقعا جدی است.
میدری با اشاره به سیستم گسترده‌ای که برای رسیدگی به این درخواست‌ها باید وجود داشته باشد گفت: در  پنج سال اخیر ما ۵ برابر شکایات دیوان عدالت اداری درباره وضعیت یارانه‌ها شکایت داشته‌ایم؛ یعنی اگر دیوان عدالت اداری ۹۰ هزار شکایت را در این پنج سال بررسی می‌کند ما در این پنج سال ۴۵۰ هزار شکایت را بررسی کرده‌ایم.

معاون وزیر کار تاکید کرد: آنقدر میزان مراجعات زیاد است که بحث شناسایی و رسیدگی شکایات به این افراد بسیار مهم و پیچیده بوده است.

به روز‌رسانی مداوم بانک‌های اطلاعاتی

میدری با تاکید بر اینکه به روز‌رسانی بانک اطلاعاتی کاری بدون توقف و مدام است ادامه داد: در بحث شناسایی نمی‌توانیم پایان کاری برای سیستم‌ها در نظر بگیریم،  چرا که به دلیل نیاز به به روز رسانی مداوم اطلاعات و وضعیت افراد، این سیستم‌ها به شکل پویا باید کار شناسایی را انجام دهند و بانک اطلاعاتی مدام در حال به روز رسانی است.

وی درباره وضعیت بانک‌های اطلاعاتی وزارت رفاه برای شناسایی دهک‌ها نیز تصریح کرد: بنا به تایید افرادی که بانک‌های اطلاعاتی سایر کشورها را دیده‌اند و همچنین تایید کارشناسان سازمان‌های بین‌المللی که وضعیت بانک‌های اطلاعاتی را برای آنها تشریح کرده‌ایم ما از یکی از قوی‌ترین نظام‌های اطلاعات آماری برخوردار هستیم که البته فقط مربوط به وزارت رفاه نیست بلکه به این دلیل است که در ایران ۲۰ سال است که کد ملی جدی شده است.

میدری ادامه داد: اما باز یکی از ضعف‌های پایگاه اطلاعاتی ما این است که کد پستی در ایران جدی نیست و البته این هم ضعف وزارت رفاه نیست بلکه ضعف مجموعه نظام اداری ایران است که به بانک اطلاعاتی بسیار ضربه می‌زند و بسیاری از اطلاعات از جمله درباره محل سکونت و یا مهاجرت را نمی‌تواند رصد کند. این ضعف در حالی در کشور ما وجود دارد که بعضی کشورها بالای ۱۵۰ سال است که این مشکل را حل کرده‌اند اما ما هنوز در این زمینه ضعف داریم.

آخرین وضعیت کسانی که یارانه‌شان قطع شده است

معاون وزیر کار همچنین در پاسخ به اینکه آیا در بررسی شکایت‌های کسانی که یارانه‌شان قطع شده بوده، برقراری مجدد یارانه هم انجام شده است، گفت: بله. همانطور که گفته شد ۴۵۰ هزار شکایت را از طریق سایت و مراکزی در کل کشور و مراجعه حضوری در شهرستان‌ها ثبت کرده‌ایم که در نهایت از  چهار میلیون و ۷۰۰ هزار نفری که از فهرست یارانه‌بگیران حذف کردیم، یارانه  یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مجددا برقرار شده است.

وی درباره وضعیت قطع و وصل یارانه‌ها در سال ۹۷ نیز گفت: امسال حذف یارانه نداشتیم به همین برقراری مجدد هم نداشتیم.

سپردن کار به استانداری‌ها برای تسریع در رسیدگی است


میدری درباره تبصره‌ای از لایحه بودجه که کار رسیدگی به شکایات و شناسایی را در سال آینده بر عهده استانداری‌ها می‌گذارد تاکید کرد: به دلیل گستردگی مشکلاتی که در رسیدگی داریم، دولت در لایحه بودجه سال آینده این وظیفه را به استانداری‌ها محول کرد تا روند رسیدگی به شکایات تسهیل و تسریع شود.

وی همچنین درباره یارانه نوزادان نیز گفت: یارانه نوزادان برقرار می‌شود، در این مورد هم اگر امکان رسیدگی وجود داشت قرار بر این بود که یارانه نوزادان گروه‌های پردرآمد حذف شود اما حالا که این امکان وجود نداشته یارانه نوزادان برقرار می‌شود و لازمه اینکه یارانه نوزادان گروه‌های پردرآمد قطع شود این است، برقراری همان سیستم رسیدگی است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.