تعداد بازدید : ۲۵۷۳
کد خبر : ۱۸۵۷۷۷
رئیس کمیته حمل‌و‌نقل کمیسیون عمران مجلس گفت:
۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
رئیس کمیته حمل‌و‌نقل کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی با توجه به وضعیت ایرلاین‌ها و فرسودگی هواپیماهای مسافربری، اختصاص اعتبارات ویژه برای بهبود وضعیت این حوزه ضروری است.

به گزارش بورس نیوز، شادمهر کاظم‌زاده با اشاره به بودجه 152 میلیارد تومانی بخش حمل‌و‌نقل هوایی در لایحه بودجه سال 98، گفت: در شرایط کنونی با توجه به وضعیت ایرلاین‌ها و فرسودگی هواپیماهای مسافربری، اختصاص اعتبارات ویژه برای بهبود وضعیت این حوزه ضروری است.

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره‌شهر در خانه دولت ادامه داد: به نظر من وضعیت اعتبارات دستگاه‌ها و بخش‌ها در لایحه بودجه سال 98 نسبت به لوایح گذشته بسیار کمتر و پایین‌تر است و این مسئله بر تمام حوزه‌ها اثرگذار خواهد بود.

وی با اعلام اینکه میزان اعتبارات لایحه بودجه سال 98 معادل 60 درصدی بودجه سال گذشته است، گفت: این مسئله نشان دهنده آن است که تمام بخش‌ها در سال آینده با کمبود اعتبار مواجه می شود و عرصه حمل‌و‌نقل هوایی نیز از این مسئله مستثنی نیستند.

کاظم‌زاده ادامه داد: با وضعیت اختصاص بودجه در سال آینده و محدودیت‌های اعتباری نمی توان توسعه قابل قبولی را برای حوزه حمل‌و‌نقل به ویژه حمل‌و‌نقل هوایی پیش‌بینی کرد، مگر اینکه در مراحل تدوین و تصویب بودجه، اعتبارات قابل قبولی را برای این بخش اختصاص بدهیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: متأسفانه عملکرد وزارت راه و شهرسازی در سال جاری در بحث واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی مناسب نبوده است، از این رو به نظر من بهترین راه کار برای توسعه و پیشرفت صنعت هوایی، واگذاری این امور و پروژه‌های مرتبط به بخش خصوصی است.

رئیس کمیته حمل‌و‌نقل کمیسیون عمران مجلس گفت: به طور حتم با اعتبارات کنونی دولتی و عدم به کارگیری بخش خصوصی نمی‌توان به پیشرفت دست بیابیم، از این رو قطعا در بودجه سال آینده باید مسئله توجه به بخش خصوصی و جذب سرمایه‌های داخلی در این عرصه مورد توجه قرار گیرد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: