تعداد بازدید : ۸۹۱
کد خبر : ۱۸۵۷۹۴
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت بیمه گفت:
۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت بیمه گفت: بازار داخلی ارز توانست در مدت مزبور در مسیر پایداری حرکت کند، این دو عامل بر عملکرد شرکت‌هایی که فرایند صادراتی داشتند تاثیرات مثبتی بر جای گذاشت.

به گزارش بورس نیوز، پویان دارابی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت بیمه با اشاره به فاصله گیری شاخص کل از سطوح حمایتی اظهار کرد: هفته گذشته، نفت در بازارهای جهانی کف حمایتی خود را تشخص داد و در حال حاضر روند صعودی را در پیش گرفته است. همچنین بازار داخلی ارز نیز توانست در مدت مزبور در مسیر پایداری حرکت کند، این دو عامل بر عملکرد شرکت‌هایی که فرایند صادراتی داشتند تاثیرات مثبتی بر جای گذاشت.

وی در ادامه بیان کرد: غیر از این موارد، تغییر در سیستم مالی برخی صنایع بورسی از اهمیت بسیاری برخوردار بود. به عنوان مثال، اصلاح ساختار مالی بانک‌ها و انتشار صورت‌های مالی جدید نیز توانست سهامداران را به سمت خرید ترغیب کند. از سوی دیگر در صنایعی مانند خودرو نیز در بخش عملیاتی تغییرات روی داد که می‌تواند در تصمیمات سرمایه‌گذاران اثرگذار باشد.

دارابی در ادامه افزود: در شرایط کنونی شرکت‌های صادرات محور نیز توانسته‌اند راهکار‌های لازم برای مقابله با تحریم‌ها را پیش‌بینی کنند و فرایند‌های صادراتی را بار دیگر در پیش بگیرند. این موضوع نیز نکته بسیار مثبتی است که در روند کنونی بورس تهران موثر بوده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت بیمه با اشاره به بیش واکنشی بورس نسبت به ریسک‌های سیستماتیک بیان کرد: به نظر می‌رسد در روند اصلاحی چند هفته اخیر، بورس تهران واکنش‌های لازم را به عواملی چون تحریم‌ها و افت قیمت‌های جهانی نشان داده است.

وی در ادامه تصریح کرد: سهامداران طی این مدت آسیب‌های احتمالی بر روند فعالیت‌های شرکت‌ها را در نظر گرفتند و پرتفوی خود را بر اساس این ریسک‌ها روزآوری کرده‌اند.

این کارشناس بازار افزود: در چند روز اخیر شاهد رشد ارزش معاملات بورس بوده ایم، بطوریکه در یک روز ارزش معاملات از مرز یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان عبور کرد. این موضوع نشان از آن دارد که بازار بار دیگر انتقال حجم قابل توجه ای از نقدینگی‌های سرگردان را تجربه می‌کند.

دارابی همچنین بیان کرد: قیمت‌ها برای سرمایه‌گذاری در بورس قابل قبول است، علاوه بر این در شرکت‌های بنیادی نسبت قیمت به درآمد، کاهش قابل توجهی داشته و این بر جذابیت سرمایه‌گذاری در این صنایع افزوده است.

این کارشناس مالی به اثر مستقیم قیمت جهانی نفت بر بازار سهام گفت: بازار سهام ایران، بازار باهوشی است و از کوچکترین سیگنال‌ها استفاده می‌کند. در این شرایط اگر شاهد رشد قیمت جهانی نفت حتی بین بازه ۵۰ تا ۶۰ دلار باشیم، این موضوع می‌تواند صنایع مرتبط را تحت تاثیر قرار دهد.

وی همچنین در مورد اثرگذاری گزارش‌های ۹ ماهه بیان کرد: قطعا در بازه زمانی ۳ ماهه پاییز آثار تحریم‌ها و افت قیمت نفت در عملکرد شرکت‌ها نشسته است. در این شرایط قیمت‌های کنونی را کف قیمت‌ها برای سرمایه‌گذاری در بازار می‌توان در نظر گرفت.

وی در پایان بیان کرد: با توجه به مولفه‌هایی که بیان شد، موج جدید حضور در بازار سهام آغاز شده و این موضوع چشم‌انداز روشنی در خصوص سه ماهه پایانی سال نشان می‌دهد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.