تعداد بازدید : ۶۳۲
کد خبر : ۱۸۵۸۹۱
رئیس بهره‌برداری پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس‌جنوبی گفت:
۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰
امسال برای ساخت و بازسازی قطعات صنعتی و تأمین قطعات یدکی از حداکثر توان تخصصی نیروهای داخلی پالایشگاه نهم استفاده شده است.

به گزارش بورس نیوز، علیرضا حقوقی، اظهار کرد: امسال برای ساخت و بازسازی قطعات صنعتی و تأمین قطعات یدکی از حداکثر توان تخصصی نیروهای داخلی پالایشگاه نهم استفاده شده است. تولید برخی از این قطعات در انحصار شرکت‌های سازنده بود که به همت متخصصان پالایشگاه این انحصار شکسته شد.

وی افزود: تعمیر یکی از شیرهای مربوط به پمپ آمین پالایشگاه که سبب صرفه‌جویی حدود ۴۵۰ میلیون تومانی شد، تجهیز مبدل‌های واحد احیای MEG به منظور جلوگیری از هیدراته شدن گاز ترش استحصالی و یخ بستن لوله‌های انتقال گاز از دریا به همراه مواد پیشگیری‌کننده از خوردگی با صرفه‌جویی یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی، ساخت و تأمین قطعات تعدادی از آنالایزرها با یک سوم هزینه و ساخت دو اجکتور در یونیت ۱۰۸ از جمله اقدام‌های پالایشگاه نهم در مسیر خودکفایی و اقتصاد مقاومتی هستند.

به گفته حقوقی، ساخت قطعات یدکی تعدادی از شیرها در واحد مرکاپتان‌زدایی نیز اقدام دیگری از سوی متخصصان فاز ۱۲ پارس جنوبی است که برای تأمین آن از خارج کشور باید مبالغ زیادی هزینه می‌شد، اما هم‌اکنون ازسوی یک سازنده داخلی تأمین می‌شود. ساخت تنها یک نمونه از این قطعه برای یک ردیف گازی یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان صرفه‌جویی دربر داشته است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: