تعداد بازدید : ۱۱۳۱
کد خبر : ۱۸۶۰۱۸
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز:
۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷
عملکرد شاپور محمدی در مدت مدیریت بر بازار سرمایه قابل پذیرش است و اینکه برخی سهام خودرویی ها را نقطعه ضعف وی می دانند؛ منطقی نیست.

به گزارش بورس نیوز، در روزهای اخیر بحث تغییر مدیریت بازار سرمایه در فضای مجازی و برخی رسانه ها بالا گرفته است. شاپور محمدی؛ مدیری که در 30 ماه فعالیت های خود پَستی و بلندی های گوناگونی را سپری کرده و به همین دلیل منتقدین و البته طرفدارانی در میان اهالی بازار سرمایه دارد.

یکی از انتقادات به محمدی، عملکرد ضعیف سهام خودرویی ها در بازار سرمایه بود که برخی این مهم را ناشی از تصمیمات رئیس فعلی بازار سرمایه کشور می دانند.

حسن رضایی پور قرانیقه کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز در مورد فعالیت شاپور محمدی در بورس و تبعات تصمیمات وی در این بازار گفت: عملکرد وی را نمی توان نسبت به بازار سنجید. شاپور محمدی یکی از اساتیدی است که در سازمان تحول ایجاد کرد و در مدت مدیریت وی ابزارهای جدیدی به بازار اضافه شد.

وی ادامه داد: از نگاه بنده آن انتظاری که از بازار داشتیم در زمان مدیریت محمدی، به نسبت برآورده شد اما؛ عملکرد بازار در مقابل خودرویی ها بحث دیگری است.

رضایی پور تاکید کرد: در مورد سهام خودرویی ها، باید عرض کنم که سازمان بورس نمی تواند متولی عملکرد بخش خودرو باشد یعنی نمی توانیم عملکرد ضعیف خودرویی ها را به گردن بورس و بازار سرمایه بیندازیم.

وی افزود: بنابراین عملکرد شاپور محمدی بر روی یک صنعت خاص چه مثبت و چه منفی، از دید من نمی تواند زیاد موثر باشد. آنچه که مهم است اینکه در طول مدیریت وی به خصوص برای نهادهای مالی اتفاق های مثبت زیادی افتاد.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: اصلاح قوانین و تعامل محمدی با بازارهای مختلف از دید بنده خیلی خوب بود و اینکه روی صنعت خاصی تاثیرگذاشته باشد منطقی نیست و از نظر من این بحث اصلا درست نیست و نمی دانم کارشناسان دیگر چگونه تصمیم های محمدی را در رشد یا عدم رشد سهام خودرویی ها موثر دانستند.دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: