کد خبر : ۱۸۶۴۷۳
در هفته گذشته؛
۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه و همین طور هفته گذشته با افزایش روبرو شده ولی نتوانسته سطح مقاونتی ۱۳۰۰ دلاری را بشکند.
به گزارش بورس نیوز، کاهش ارزش دلار آمریکا و شاخص سهام در بازارهای این کشور تاثیر مهمی بر افزایش قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه داشته است.بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا با ۲.۱۰ دلار افزایش در پایان مبادلات روز گذشته به بیش از ۱۲۸۹ دلار رسیده است.

قیمت طلا در پایان مبادلات هفته گذشته نیز با رشد ۰.۳ درصدی روبرو شده است. قیمت طلا برای شکستن سطح مقاونتی ۱۳۰۰ دلاری تلاش زیادی را آغاز کرده است.خریداران و سرمایه گذاران امیدوارند که طلا به زودی سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری را بشکند و وارد کانال صعودی شود.

روسیه و چین همچنان به خرید طلا ادامه می دهند و سهم دلار در ذخایر ارزی خود را کاهش داده اند. به نظر می رسد بحران تعطیلی دولت آمریکا از یک سو و گمانه زنی های مربوط به عدم افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده می تواند به نفع قیمت طلا باشد.

نگرانی های مربوط به تبعات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نیز می تواند تاثیر مهمی بر قیمت طلا و سایر کالاهای راهبردی داشته باشد.

موسسه سرمایه گذاری آبردین استاندارد نیز پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس طلا امسال بین ۱۲۷۵ تا ۱۳۲۵ دلار در نوسان خواهد بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تکشا" در جریان پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
جیب خالی سهامداران

جیب خالی سهامداران "قجام" از مجمع

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸برگزار شد.

"شپارس" در مجمع ۱۰۸ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت بین المللی محصولات پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وامین" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: