کد خبر : ۱۸۶۶۲۷
رئیس بازرسی فنی و خوردگی فلزات شرکت بهره‎برداری نفت و گاز مارون گفت:
۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳
رئیس بازرسی فنی و خوردگی فلزات شرکت بهره‎برداری نفت و گاز مارون گفت: موفق شدیم مجموعه اتصال دسترسی پایش‎خوردگی یا همان Access fitting & Coupon holder را برای نخستین‎بار با همکاری بخش خصوصی بومی‎سازی کنیم تا دیگر نیازی به نمونه خارجی برای مخزن و خطوط لوله وجود نداشته باشد.

به گزارش بورس نیوز، حسن غنیطوس اظهار کرد: موفق شدیم مجموعه اتصال دسترسی پایشخوردگی یا همان Access fitting & Coupon holder را برای نخستینبار با همکاری بخش خصوصی بومیسازی کنیم تا دیگر نیازی به نمونه خارجی برای مخزن و خطوط لوله وجود نداشته باشد.

وی افزود: از این مجموعه برای نگهداری پایه کوپن پایش نرخ خوردگی تجهیزات ثابت فرآیندی استفاده میشود.

به گفته غنیطوس، دقت فنی و ابعادی این مجموعه در زمان ساخت، ضامن بهرهگیری مؤثر از آن است و خوشبختانه آزمایشهای میدانی نمونههای ساخته شده نتیجهای قابل قبول داشته است.

وی ارزیابی تجهیزات ثابت فرآیندی را از اقدامهای مهم بازرسی فنی و خوردگی فلزات دانست و افزود: برنامهریزی لازم برای بازرسی خطوط لوله با استفاده از روش امواج برد بلند یا Guided Wave انجام شده و به‌زودی اجرایی میشود.

رئیس بازرسی فنی و خوردگی فلزات شرکت بهرهبرداری نفت و گاز مارون تصریح کرد: در این روش با استفاده از امواج برد بلند، بخشهای غیر قابل دسترس خطوط لوله را ارزیابی کرده که سبب بالارفتن ضریب ایمنی و تسهیل کار میشود.

در ادامه امیر بکا، رئیس مهندسی خوردگی فلزات نفت و گاز مارون ادامه داد: این‌گونه تجهیزات از پیچیدگیهای خاصی از نظر طراحی و متالورژی برخوردارند، از این رو در گام نخست برای مهندسی معکوس چنین تجهیزاتی باید از آلیاژشناسی و محاسبات هندسی ابعاد هر قطعه آن مطمئن بود و سازنده را از جزئیات ساختاری قطعه مطلع کرد تا بتوان بهترین نتیجه را گرفت و اطلاعاتی با درصد اعتبار بالا را از آنالیز کوپن متصل به‌دست آورد.

رئیس مهندسی خوردگی فلزات نفت و گاز مارون گفت: اطلاعات فنی به صورت یک بسته استاندارد در اختیار سازنده قرار داده شده و مجموعهای با همان مشخصات، کیفیت و کارایی قطعه خارجی ساخته شد. همچنین هزینه ساخت هر مجموعه ۲۵ درصد قیمت نمونه خارجی است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "غسالم" از آخر پاییز آغاز می شود

شرکت سالمین از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"تجلی" در بیست و یکمین روز خردادماه

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار می‌شود.

"شغدیر" به زودی به مجمع می رود

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی غدیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۸برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "غشوکو" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت شوکوپارس در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: