تعداد بازدید : ۸۹۴
کد خبر : ۱۸۶۷۳۵
مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت:
۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹
مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: هم‌اکنون ۱۲۸ جایگاه در کشور در حال ساخت است که از این تعداد ۱۱ جایگاه به استان تهران اختصاص دارد. با راه‌اندازی ۴۰ جایگاه از این تعداد به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تعداد جایگاه‌ها در کشور به ۲ هزار و ۴۴۹ باب خواهد رسید.

به گزارش بورس نیوز، حمید قاسمی‌ ده‌چشمه اظهار کرد: هم‌اکنون ۱۲۸ جایگاه در کشور در حال ساخت است که از این تعداد ۱۱ جایگاه به استان تهران اختصاص دارد. با راه‌اندازی ۴۰ جایگاه از این تعداد به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تعداد جایگاه‌ها در کشور به ۲ هزار و ۴۴۹ باب خواهد رسید.

وی افزود: در صورت راه‌اندازی ۱۲۸ جایگاه در حال ساخت در کشور، تعداد جایگاه‌های توزیع‌کننده گاز طبیعی از مرز ۲ هزار و ۵۰۰ جایگاه عبور می‌کند و به ۲ هزار و ۵۳۷ جایگاه خواهد رسید.

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد: با راه‌اندازی ۴۰ جایگاه یادشده، ۶۰۰ هزار مترمکعب در روز به ظرفیت سوخت‌رسانی صنعت سی‌ان‌جی افزوده خواهد شد که این رقم ظرفیت کلی ۲ میلیون و ۸ هزار مترمکعبی این صنعت را به ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار مترمکعب در روز می‌رساند.

قاسمی‌ده‌چشمه با اشاره به اینکه تا سال ۹۶ جایگاه‌ها بیشتر با هزینه دولتی و با پروژه‌هایی که در دست سه شرکت بهینه‌سازی، گاز خودرو و سپس مدیریت طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش قرار داشت، راه‌اندازی می‌شد، گفت: در سال ۹۷ تمرکز و تصمیم دولت و دیدگاه مهندس زنگنه، وزیر نفت بر استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای توسعه این صنعت قرار گرفت و خوشبختانه اقبال این بخش نیز خوب بود، به نحوی که در سال ۹۷ با سرمایه‌گذاری ۱۰۰ درصدی بخش خصوصی، ۸۶ جایگاه عرضه سی‌ان‌جی در کشور راه‌اندازی شده است.

وی همچنین از راه‌اندازی جایگاه‌های کوچک مقیاس عرضه سی‌ان‌جی در کشور خبر داد و گفت: با توجه به معضل گرانی زمین در شهرهای بزرگ، راه‌اندازی ۲۴ جایگاه کوچک مقیاس سی‌ان‌جی در شهر تهران با مشارکت شهرداری تا اردیبهشت ماه سال ۹۸ در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره مشخصات جایگاه‌های کوچک مقیاس گفت: سیستم این جایگاه‌ها ساده‌سازی شده و در محل‌های پرترددی مانند ایستگاه‌های تاکسیرانی، میادین میوه و تره‌بار و ایستگاه‌های حمل‌و‌نقل عمومی ایجاد خواهند شد که امیدواریم با نهایی شدن بحث زمین، گازرسانی و بحث‌های زیست‌محیطی تا اردیبهشت سال آینده هر ۲۴ جایگاه وارد مدار شود.

وی تفاوت‌ جایگاه‌های کوچک با جایگاه‌های بزرگ مقیاس را در هوشمند‌سازی آنها، کاهش تعداد مخازن و دیسپنسرها، ساده‌سازی نحوه ورود و خروج خودروها به جایگاه‌‌ با قرارگیری تجهیزات در ارتفاع و کاهش هزینه‌ها با یکی بودن کمپرسور و دیسپنسر عنوان کرد و گفت: این جایگاه‌ها حدود ۶۰۰ تا یک هزار و ۵۰۰ مترمکعب در ساعت ظرفیت دارند و تعداد مخازن و امکانات جانبی و رفاهی آنها در مقایسه با جایگاه‌های بزرگ کمتر است.

قاسمی با اشاره به توسعه این طرح در دیگر کلانشهرها پس از شهر تهران گفت: این طرح که هدف از آن ارائه خدمات مدرن سوخت‌گیری به شهروندان و حل مانع زمین پیش روی توسعه این صنعت بود، با مشارکت شهرداری و یک پنجم مشارکت وزارت نفت و بقیه مشارکت بخش خصوصی اجرایی خواهد شد که به‌منظور اجرای آن پنج قرارداد با شهرداری امضا شده است.

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی همچنین از راه‌اندازی چهار جایگاه کوچک مقیاس همزمان با ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کشور خبر داد و گفت: سرمایه‌گذاری در یک جایگاه کوچک با ۶۰۰ هزار مترمکعب ظرفیت، حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بدون انعشاب است که این میزان در جایگاه کوچک مقیاس با ۱۵۰۰ مترمکعب ظرفیت به ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان ‌می‌رسد.

قاسمی افزود: در سال ۹۶، ۲ هزار و ۴۱۳ جایگاه‌ سی‌ان‌جی در کشور راه‌اندازی شد که از این تعداد حدود یک هزار و ۱۰۰ جایگاه به صورت مشترک بنزین و سی‌ان‌جی توزیع می‌کنند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: