تعداد بازدید : ۱۰۳۶
کد خبر : ۱۸۷۰۰۲
ساعت پنج‌ونیم/ 74؛
۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج و نیم امروز نیم‌نگاهی دارد به بازارسرمایه و تاثیرپذیری از اروپا و بنزینی که گُر می‌گیرد.
به گزارش بورس‌نیوز، خبری که از راه‌پله‌های سخنگو درخصوص رفتن سروش و ورود مدیر جدید برای خودروساز جاده مخصوص در ساعت پنج‌ونیم عصر روزهای گذشته زده شد، بار دیگر تایید شد و امروز حکمی برای سلیمانی که در گذشته پُستی در معاونت ایران‌خودرو را تجربه داشته صادر شد که برای ایشان آرزوی موفقیت می‌کنیم اما جای سوال آنجاست که شرکت خودروسازی سایپا رکورد کسب زیان در یک دوره مالی را شکست و با کسب بیش از 50 هزارمیلیارد ریال زیان خالص در دوره 9 ماهه منتهی به پایان آذر ماه سال جاری، سهامداران خود را شوکه کرد حال باید دید پادزهری در جیب آقای رئیس جدید وجود دارد تا این خودروساز با دنده‌معکوسی پرقدرت از این فضا دور شود یا اینکه سایپا باردیگر سرسیلندر می‌سوزاند.

هر ایرانی روزی یک لیتر بنزین

بنا به شنیده‌ها دولت موظف شده که دوماه بعد از لازم‌الاجرا شدن قانون سهمیه‌بندی، بنزین را بر مبنای هر ایرانی روزانه یک‌لیتر اعمال کند؛ از طرف دیگر سامانه بورس الکترونیک معاملات بنزین نیز باید راه‌اندازی شود تا امکان خرید و فروش مازاد بنزین شهروندان هم اعلام شود.

فقط سوالی که مطرح می‌شود بنزین یک‌لیتری در سوپرمارکت‌ها با چه عناوینی فروخته می‌شود، بنزین گازدار، بنزین خانواده، بنزین یک نفره یا بنزین بدون سرب و ...

اگر بنزین بر مبنای هر نفر یک لیتر در روز فروخته شود آیا افراد مجری و قانون‌گذار نیز خود به زیر چتر این نوع خریدن بنزین می‌روند یا کمافی‌سابق با کارت‌های شناسایی نه‌تنها بنزین مازاد می‌گیرند بلکه سهمیه مضاعف هم از سر سفره انقلاب برای خانواده خود برمی‌دارند.

بازارسرمایه و اروپا

بورس طی روزهای گذشته به آرامی مسیر رشد را پیش گرفته بود و بخشی از مثبت‌ها که ناشی از گزارش‌های 9ماهه بود به عبارتی پیشخور گشته از طرفی بررسی نموداری شاخص کل نشان می دهد که پس از چندین مثبت رخ داده طی روزهای اخیر، نیاز به یک استراحت برای تجدید قوا لازم است. تنها نگرانی های پیش رو ناشی از اخبار حوزه سیاست خارجی می باشد که از ناحیه اتحادیه اروپا و مباحث مربوط به SPV به بیرون درز کرده است.

حال باید دید که این اخبار اروپا در چه شرایطی اطلاع‌رسانی می‌شود.

صدای ممنوع‌الخروجی درآمد

پس از انتقاداتی فراوانی که نسبت به واگذاری‌ها انجام شده و بخاطر نبود شفافیت پرونده برخی از واگذاری‌ها همچون گره کور، گویا بازنشدنی باقی مانده و تمام انگشت اتهام نیز به سمت رئیس این سازمان برده شده و گویا امروز خبر ممنوع‌الخروجی ایشان پس از یک بازه کوتاه، عمومی شده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.