تعداد بازدید : ۱۶۲۴
کد خبر : ۱۸۷۲۴۸
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز:‏
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
وضعیت بازار تا قبل از اعلام زیان ایران خودرو خوب بود اما اعلام این رقم 10 هزار میلیاردی اثر منفی خودش را بر بازار گذاشته است.

فرشید اردبیلیون جهانی مدیرعامل کارگزاری جهان سهم درباره رشد شاخص‌ها در روزهای اخیر در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز گفت: گزارش های 9 ماهه شرکت های اصلی و بزرگ در روزها و لحظه های آخر منتشر شد، این مهم روی بازار اثر گذاشت. گزارش ها نشان می دهد که وضعیت بانکی ها اصلا خوب نبود.

وی ادامه داد: در همین زمینه خودرویی ها و به خصوص ایران خودرو همراه بانکی ها عمدتا زیان اعلام کردند در نتیجه باعث ایجاد صف فروش شدند و وقتی بازار به این شکل می شود سهامداران هم می گویند حالا که بازار ارزان شده سهام خوب را خریداری کنیم و سهام ارزان قیمت از جمله پالایشگاهی ها را می خرند.

جهانی تاکید کرد: وضعیت بانکی ها هم اکنون منفی است و این گروه همراه با خودرویی ها منتظر تجدید ارزیابی دارایی های خود هستند تا از محل سود ناشی از تجدید ارزیابی، زیان های خود را بپوشانند که البته تاکنون این تجدید ارزیابی برایشان عملی نشده است.

مدیرعامل کارگزاری جهان سهم در پایان افزود: درحالیکه برخی سهم ها مثل پالایشی ها و پتروشیمی ها وضعیت خوبی دارند ایران خودرو با این زیانی که اعلام کرده اثر روانی بدی روی بازار گذاشت.

رضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
اصلا مهم نیست باید سهام خوب از بد جدا میشد خیلی هم برای بازار سرمایه خوب شد خیلی هم برای رقابت بازار که همان علم و سواد حقیقی اشخاص در خرید سهام با ارزش از سهام بی ارزش است ختم خواهد شد و در اینده با عث افزایش قیمت سهامهای پالایشی و پترو شیمی در بازار خواهیم بود و هر سهامی در جایگاه واقعیه خودش بنا بر سودو زیان شرکت قیمت خودش را پیدا خواهد کرد بنا بر این ورشکستگیه بعضی شرکتها را به فال نیک می توان برای کل بازار تصور کرد ممنون از بورس نیوز
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: