تعداد بازدید : ۱۷۳۱
کد خبر : ۱۸۷۲۴۸
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز:‏
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
وضعیت بازار تا قبل از اعلام زیان ایران خودرو خوب بود اما اعلام این رقم 10 هزار میلیاردی اثر منفی خودش را بر بازار گذاشته است.

فرشید اردبیلیون جهانی مدیرعامل کارگزاری جهان سهم درباره رشد شاخص‌ها در روزهای اخیر در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز گفت: گزارش های 9 ماهه شرکت های اصلی و بزرگ در روزها و لحظه های آخر منتشر شد، این مهم روی بازار اثر گذاشت. گزارش ها نشان می دهد که وضعیت بانکی ها اصلا خوب نبود.

وی ادامه داد: در همین زمینه خودرویی ها و به خصوص ایران خودرو همراه بانکی ها عمدتا زیان اعلام کردند در نتیجه باعث ایجاد صف فروش شدند و وقتی بازار به این شکل می شود سهامداران هم می گویند حالا که بازار ارزان شده سهام خوب را خریداری کنیم و سهام ارزان قیمت از جمله پالایشگاهی ها را می خرند.

جهانی تاکید کرد: وضعیت بانکی ها هم اکنون منفی است و این گروه همراه با خودرویی ها منتظر تجدید ارزیابی دارایی های خود هستند تا از محل سود ناشی از تجدید ارزیابی، زیان های خود را بپوشانند که البته تاکنون این تجدید ارزیابی برایشان عملی نشده است.

مدیرعامل کارگزاری جهان سهم در پایان افزود: درحالیکه برخی سهم ها مثل پالایشی ها و پتروشیمی ها وضعیت خوبی دارند ایران خودرو با این زیانی که اعلام کرده اثر روانی بدی روی بازار گذاشت.

رضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
اصلا مهم نیست باید سهام خوب از بد جدا میشد خیلی هم برای بازار سرمایه خوب شد خیلی هم برای رقابت بازار که همان علم و سواد حقیقی اشخاص در خرید سهام با ارزش از سهام بی ارزش است ختم خواهد شد و در اینده با عث افزایش قیمت سهامهای پالایشی و پترو شیمی در بازار خواهیم بود و هر سهامی در جایگاه واقعیه خودش بنا بر سودو زیان شرکت قیمت خودش را پیدا خواهد کرد بنا بر این ورشکستگیه بعضی شرکتها را به فال نیک می توان برای کل بازار تصور کرد ممنون از بورس نیوز
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: